Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vřelý hlas z chladného severu: Ane Brun vystoupí v Praze

Norská zpěvačka Ane Brun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Norská zpěvačka Ane Brun. | foto: The WIndish Agency

PRAHA Norská zpěvačka Ane Brun poprvé navštíví Prahu, kde bude hostem koncertní série Femme Fatale. V úterý 22. října v Paláci Akropolis předvede svůj výjimečný hlas a originální písničkářství. Soutěžte o lístky na koncert této pozoruhodné hudebnice!

Jedna z nejvýraznějších severských sólových interpretek současnosti stihla za deset let na hudební scéně vydat šest studiových alb, posbírat tři norské Grammy a hostovat na albech Petera Gabriela či Koop.

Jako Ane Brunvoll se narodila v roce 1976 do umělecké rodiny, v níž vždy vládl jazz. Jí to ale víc táhlo k folkovému písničkářství, což ukázala i ve svém debutu Spending Time with Morgan (2003), kterému vedle jejího hlasu vévodí akustická kytara. O dva roky později zabodovala i v zahraničí introspektivní kolekcí A Temporary Dive, za kterou také získala svoji první norskou Grammy. Následné album Duets bylo v Norsku dokonce dvakrát platinové.

Výjimečný hlas a silné melodie - písničkářka Ane Brun.

Výjimečný hlas a silné melodie - písničkářka Ane Brun.

Cover verze Alphavillu i spolupráce s Peterem Gabrielem

Další mezinárodní úspěchy Ane Brun přišly s nahrávkou Changing of the Seasons, stylově rozmáchlejší sbírkou písní o rozchodech. V jejím rozšířeném vydání se objevily také coververze skladeb True Colors (Cyndi Lauper) a balady Big in Japan od Alphaville, které pronikly i do reklam.

Velký úspěch pro Ane znamenala nabídka Petera Gabriela, aby hostovala na jeho albu New Blood, kde na nové verzi skladby Don't Give Up nahradila Kate Bush, s níž bývá často srovnávána. S Gabrielem pak odjela i na následné světové turné.


Ane Brun ale není jen skvělá zpěvačka; aktivně podporuje boj proti globálnímu oteplování a provozuje vlastní vydavatelství Balloon Ranger Recordings. Její zatím poslední a nejúspěšnější autorské album nese název It All Starts With One. Bohatou kariéru zpěvačky pak čerstvě rekapituluje kolekce Ane Brun – Songs: 2003 –2013, které  na dvou kompaktech mapuje největší hity i raritní skladby.

Soutěžte o lístky na koncert

Chcete vyhrát lístky na koncert Ane Brun, který se koná 22. října v pražském Paláci Akropolis? Odpovězte na následující otázky. Autoři prvních dvou správných odpovědí získají každý po dvou vstupenkách. Soutěžit je možné do pondělí 21. 10. 2013 do 12 hodin.

1. Ane Brun přizvala k duetu do skladby Worship uznávaného skandinávského hudebníka. Jak se jmenuje?
a) José Gonzáles
b) Johan Johanssonn
c) Olafur Arnalds

2. Dosud komerčně nejúspěšnějším albem je její album z roku 2011. Jak se jmenuje?
a) Duets
b) Changing of the Season
c) It All starts with one

3. V jaké skladbě Koop hostuje Ane Brun?
a) Koop Island Blues
b) Summer Sun
c) Waltz for Koop

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Advantage Consulting, s.r.o.
DISPONENT LOGISTIKY

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč