4. října 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vzniká filmový životopis Hugha Hefnera. Zahraje si ho oscarový Jared Leto

Hugh Hefner založil časopis Playboy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hugh Hefner založil časopis Playboy. | foto: Reuters

Uplynul teprve týden od smrti zakladatele časopisu Playboy, Američana Hugha Hefnera a režisér Brett Ratner oznámil, že připravuje životopisný snímek na motivy Hefnerova života. Úspěšného podnikatele a bonvivána si zahraje oscarový herec Jared Leto.

Režisér Bratt Ratner (Křižovatka smrti, Červený drak) se se svým filmovým studiem RatPac Productions pustil do těžkého úkolu - na základě získaných práv začíná připravovat snímek o životě Hugha Hefnera, který ve věku 91 let zemřel 27. září letošního roku.

Muže, který žil sen ostatních mužů, ztvární Jared Leto, který v roce 2014 získal Oscara za hlavní roli ve snímku Klub poslední naděje.  „Jared je můj starý kamarád. Když slyšel, že jsem získal práva na zfilmování Hefnerova života, neváhal a řekl mi, že ho chce hrát a pochopit. Pevně věřím tomu, že Jared to zvládne,“ sdělil Ratner serveru The Hollywood Reporter.

Hugh Hefner, zakladatel časopisu Playboy
Herec Jared Leto.

Podle všeho byl ale film v přípravě již nějakou dobu. Studiu RatPac se podařilo práva na jeho životopis získat totiž již v dubnu letošního roku. Vznik filmu ale Hefnerova smrt nepochybně uspíší. Ratner navíc doufal, že bude mít Leto příležitost se s Hefnerem setkat, což se nikdy nestalo. „Existuje ale takové množství záběrů Hefnera, že Jared bude schopný zjistit z nich vše, co bude pro roli potřebovat,“ dodává režisér.

Jared Leto je jedním z nejoceňovanějších herců současnosti. 5. října jde do českých kin snímek Blade Runner 2049, kde ztvárnil hlavního padoucha, výrobce replikantů Neandera Wallace.

Najdete na Lidovky.cz