11. listopadu 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Woody Allen ukončil soudní spory s Amazonem kvůli zrušeným filmům, nikdo by prý nevyhrál

Herec Woody Allen a herečka Kirsten Stewart přicházejí na zahájení festivalu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Woody Allen a herečka Kirsten Stewart přicházejí na zahájení festivalu v... | foto: Reuters

LOS ANGELES Americký režisér Woody Allen stáhl žalobu na společnost Amazon, po které požadoval v zhruba 1,5 miliardy korun za to, že gigant zrušil jeho kontrakt o natočení čtyř filmů. Důvodem k tomu bylo obvinění ze znásilnění ze strany Allenovy dcery a režisérova pošramocená pověst. Ze žaloby by podle lidí blízkých režisérovi nevzešel žádný vítěz.

Právní úkony zahájil Allen v únoru poté, co bylo zastaveno natáčení filmu A Rainy Day in New York (Deštivý den v New Yorku). Žaloba mimo jiné tvrdila, že technologický gigant Amazon v době podpisu smlouvy o „nepodloženém obvinění“ Allenovy dcery věděl a přesto ji podepsal, píše Entertaiment Weekly. Allen měl podle smlouvy údajně dostat 68 milionů dolarů za natočení čtyř snímků a právě tuto částku tak chtěl od Amazonu získat soudní cestou. 

Už v roce 2014 napsala Allenova bývalá partnerka Mia Farrowová do deníku The New York Times otevřený dopis, v němž informovala o údajném znásilnění.V něm psala o tom, že Allen znásilnil jejich adoptivní dceru Dylan, když jí bylo sedm let. V prosinci 2017 pak napsala sloupek, v němž vinila veřejnost z toho, že v rámci #MeToo Allena ušetřila. Právě tento sloupek měl ve finále údajně stát za odložením filmu.

Amazon u soudu argumentoval tím, že Allenova poškozená pověst (mnozí herci mimo jiné vyjádřili lítost, že s režisérem kdy spolupracovali) omezuje možnost propagovat filmy a dělat jim pozitivní reklamu. Společnost uvedla, že kdyby Allenovy filmy nasadila do kin, zcela jistě by přišla o výhody, které by jí běžně spojení se značkou „Woody Allen“ přineslo. 

Nyní však držitel čtyř Oscarů Woody Allen žalobu stáhl. Podmínky, za nichž došlo k dohodě s Amazonem nejsou známé, ale zdroj blízký herci uvedl, že by od soudu nevzešel žádný vítěz a ve finále by celá kauza všechny poškodila. 

Film Deštivý den v New Yorku se v září dostal do českých kin. Allen ho nakonec zaštítil vlastní společností Gravier Productions. Mezitím natočil třiaosmdesátiletý režisér další snímek nazvaný Rifkin’s Festival. Podle informací EW už bylo i u tohoto snímku natáčení dokončeno.

, Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

MMA zápasník Attila Végh (vlevo) trefuje soupeře Karlose Vémolu na turnaji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

OVĚŘENO: Jak zatočit jednou provždy s chřipkou?
OVĚŘENO: Jak zatočit jednou provždy s chřipkou?

Nachlazení a chřipka mají podobné příznaky, ale jejich léčba se liší. Jak zvládnout rýmu a chřipku u dětí?