19. října 2017 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Z deskové hry bez příběhu vznikne film. Sony koupila práva na Osadníky z Katanu

Desková hra Osadníci z Katanu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Desková hra Osadníci z Katanu. | foto: wikimedia commons

Společnost Sony zakoupila filmová práva na populární deskovou hru Osadníci z Katanu. O podobnou věc se v roce 2012 pokusilo s neúspěchem studio Universal Pictures, když zfilmovalo lidovou hrou lodě.

Populární deskové hry Osadníci z Katanu se celosvětově prodalo více než 25 milionů kusů. Hra se točí kolem obchodování, utrácení zdrojů a stavění osad.

Práva na její převedení na filmové plátno zakoupila společnost Sony (Columbia Pictures).

„Jsme nadšeni z toho, že můžeme se Sony spolupracovat na oživení Katanu i pro film. Jsme fanoušci hry a zdrojový materiál nám poskytuje neskutečné možnosti na vytváření příběhu,“ řekla pro server Variety producentka filmu Gail Katzová (Air Force One, Tah pěšcem). Po boku bude mít Dana Lina, který produkoval letošní hororový hit To.

Studio Universal Pictures už se také pokoušelo zfilmovat deskovou hru. Jejich Bitevní loď (Battleship) dopadla špatně, rozcupovali ji diváci i kritika. Universal do adaptace klasické a oblíbené hry lodě (někdy také pod názvem námořní bitva) přidali zápletku o mimozemšťanech a do jedné z rolí obsadili zpěvačku Rihannu. Při rozpočtu 209 milionů dolarů vydělala Bitevní loď celosvětově 303 milionů.

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.