15. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Z Leonarda Leonardem. DiCaprio si v životopisném filmu zahraje da Vinciho

Leonardo DiCaprio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Leonardo DiCaprio | foto: Reuters

Filmové studio Paramount životopisný snímek o snad nejznámějším vynálezci plánovalo dlouho. Hlavní roli si zahraje oscarový herec Leonardo DiCaprio. Snímek zatím nemá ani plánované datum začátku natáčení.

Irmelin Indenbirkenová, matka Leonarda DiCapria, se šla v pokročilém stádiu těhotenství podívat na obraz Mony Lisy do pařížské galerie Louvre. Když se na relativně malý, leč působivý obraz pořádně zadívala, cítila, jak její nenarozený syn nezvykle silně kope. Brala to jako znamení a proto ho pojmenovala Leonardo. Alespoň tak zní legenda tradovaná mezi hercovými fanoušky.

Teď si Leonardo zahraje ve filmu studia Paramount svůj předobraz. Snímek bude postaven na dosud nevydané biografické knížce Waltera Isaacsona. Isaacson je úspěšným autorem biografií - z jeho pera pochází i životopis Stevea Jobse a Alberta Einsteina. První jmenovaný byl zfilmován jako snímek Steve Jobs, kde si hlavní roli zahrál Michael Fassbender. Podle druhého vznikl seriál Génius, kde Einsteina ztvárnil Geoffrey Rush. Bylo tak jasné, že se o práva na Leonardův životopis strhne boj. Studio Paramount nakonec vyhrálo nad studiem Universal a práva pro sebe získalo za dosud nepřiblíženou sedmimístnou částku.

Samotná kniha ale ještě není dopsána. Je tedy nemožné předpovědět ani to, kdy se snímek začne natáčet.

Leonardo DiCaprio během vyhlašování Oscarů.
Leonardo DiCaprio předává Emmě Stoneové cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli.

Najdete na Lidovky.cz