13. září 2010 7:16 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zpěvačka Lady Gaga získala osm hudebních cen MTV Video

Lady Gaga přebírá cenu MTV | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Gaga přebírá cenu MTV | foto: Reuters

LOS ANGELES Americká popová zpěvačka Lady Gaga získala rekordních osm hudebních cen MTV Video, jejichž předávání se uskutečnilo v neděli večer (ráno SELČ) v přímém televizním přenosu v kalifornském Los Angeles. Lady Gaga vytvořila rekord už počtem 13 nominací, tedy největším počtem nominací v jednom ročníku MTV.

Lady Gaga získala cenu například za nejlepší popovou videonahrávku, taneční nahrávku či choreografii, ale také za video roku. Dvě nominace z osmi proměnil rapper Eminem za hip-hopové video a mužské video.

Eminem na předávání cen Grammy

Další ceny si odnesli Justin Bieber jako nejlepší nový umělec, Jay Z a Alicia Keysová za kinematografii.

Na pódiu se při předávání kromě Eminema, jenž show zahajoval, objevila také zpěvačka country-popu Taylor Swiftová, která vyšla s jednou nominací naprázdno.

Vystoupit měli například také hudebník Bruno Mars, zpěvačka Mary J. Bligeová, rapper a DJ Swizz Beatz, britská kapela Florence and the Machine, americký zpěvák a tanečník Usher, kapely Paramore a Linkin Park či kanadský idol dospívajících Justin Bieber.

Justin Bieber v Los Angeles, kde se udílely ceny MTV Video

Lady Gaga bodovala v kategorii video roku klipy ke svým písním Bad Romance a Telephone. V této kategorii jí konkuroval Eminem s klipem k písni Not Afraid a rapper B.o.B s klipem Airplanes.

ČTK
J. Polanecký Uff 11:03 13.9.2010

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz