Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlépe oblékané celebrity? Lady Gaga či těhotná choť Camerona

Lidé

  13:36
Stálice jako první dámy USA a Francie Michelle Obamová a Carla Bruniová-Sarkozyová i nováčci jako manželka britského premiéra Samantha Cameronová jsou na letošním seznamu nejlépe oblékaných lidí, který každoročně sestavuje list Vanity Fair. Letos se mezi 45 ohodnocených dostala také excentrická zpěvačka Lady Gaga.

Excentrická zpěvačka Lady Gaga. foto: Reuters

"Letošnímu seznamu vládne eklekticismus," připustil magazín na svých webových stránkách. Styl či způsob tvorby či práce, který čerpá z cizích vzorů nebo děl starších období a mísí je dohromady, je letos patrný.

Manželka britského premiéra Samantha Cameronová a první dáma Francie Carla Bruniová-Sarkozyová.

Známým "eklektikem" na seznamu je například extravagantní návrhář John Galliano, v jehož tvorbě nechybí korzety, honzíky, rajtky a on sám se nezdráhá objevovat v cylindrech, dandyovských vestičkách, francouzských baretech nebo v "martenskách". Originální jsou též modely britské herečky Heleny Bonhamové-Carterové (Klub rváčů).

"Ale jako vždy se náš seznam týká individuálního vkusu, nikoliv Michelle Obamová.módních trendů," uvedl na svých webových stránkách magazín.

Michelle Obamová, jejíž styl v oblékání budí pozornost od chvíle, kdy její manžel Barack nastoupil do Bílého domu, se na seznamu luxusního měsíčníku objevila čtvrtým rokem. Potřetí je na něm první dáma Francie, někdejší supermodelka a úspěšná písničkářka Carla Bruniová-Sarkozyová, jejíž styl hodnotí Vanity Fair jako postmoderně uhlazený.

Oproti tomu devětatřicetiletá manželka britského premiéra Samantha je mezi stylovou smetánkou nově. Navíc je první ženou, které se dostalo ocenění za těhotenské módní kreace, neboť "Sam Cam", jak jí přezdívají britské listy, čeká v současnosti čtvrtého potomka.

"Samantha Cameronová je první viditelně těhotná první dáma, kterou jsme na seznam zanesli," prohlásila Amy Fineová Collinsová z měsíčníku.

Na seznamu se letos objevila například herečka Carey Mulliganová (Škola života), dánská princezna Mary, je na něm i herec Alec Baldwin, režisér Martin Scorsese nebo dcery Jane Birkinové Charlotte Gainsbourgová a Lou Doillonová.

Vanity Fair posílá dotazníky lidem s profesionálním pohledem na módu a styl. Jde o módní návrháře, nákupčí oblečení, redaktory či redaktorky módních časopisů, prominenty, fotografy nebo lidi ze showbyznysu. Seznam nejlépe oblékaných vzniká 71 let a magazín jej v roce 2004 převzal po zesnulé módní novinářce Eleanor Lambertové.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat