14. září 2010 10:12 Lidovky.cz > Relax > Móda

Hovězí kreace Lady Gaga rozvířila módní svět. Kritici jsou v šoku

Lady Gaga šokovala róbou, která byla z kusů hovězího masa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Gaga šokovala róbou, která byla z kusů hovězího masa | foto: Reuters

NEW YORK Americká zpěvačka Lady Gaga na sobě měla několik velmi zajímavých módních kreací na předávání cen MTV, které se v přímém přenosu odehrálo v noci na pondělí. A zatímco ve dvou róbách, z nichž jednu pro ni připravil Alexander McQueen a druhou Giorgio Armani, podle nich okouzlovala, v té třetí spíchnuté ze syrového masa, děsila a šokovala.

Hovězí šatičky doplněné tematicky stejnými botkami i masovým kloboučkem a kabelkou pro ni navrhl Franc Fernandez a spíchla jí je její oblíbená stylistka Nicola Formichettiová. A právě tenhle outfit už od pondělí rozvířil módní svět, v němž se kritici nemohou dohodnout, jestli to bylo urážlivé nebo jenom hrozné.

Lady Gaga v šatech, které vypadají jako sešité z hovězích steaků

"Škoda, že si to neoblékla i s grilem," napsal v e-mailu adresovaném serveru MTV News šéf magazínu Nylon Faran Krentcil. Módní publicistka Kelly Cutroneová se ironicky ptá: "Nač všechno to bučení kolem Gagy? Gaga je královna vesmíru a nikdo by o ní neměl říkat nic negativního, jinak se do něj pustí miliony jejích fanoušků. Jsem šťastná, že vypadala tak zdravě a že konečně nabrala nějaké to maso navíc!" dodala v narážce na nedávné zprávy o drastických dietách, jimiž Lady Gaga údajně hubne do svých extravagantních kostýmů.

"Je to hrůzostrašné a úžasné zároveň, ale jedno vím jistě - dneska už nebudu jíst," napsal newyorský blogger a módní kritik píšící pod výmluvnou internetovou přezdívkou Fashion Critic.

Zatímco módní svět vzal masné šatečky Lady Gagy s jistým nadhledem, skupina na ochranu práv zvířat PETA zaujala radikálnější postoj. "Po nějaké době pod reflektory to bude páchnout jako hnijící maso, kterým to také je, a pravděpodobně se to bude hemžit červy," sdělila skupina serveru TMZ.com.

ČTK