24. srpna 2010 13:05 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Lady Gaga vystřídala Britney Spearsovou. Je novou královnou Twitteru

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Lady Gaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lady Gaga | foto: Reuters

NEW YORK Americká zpěvačka Lady Gaga se stala novou královnou sociální sítě Twitter. Počet lidí, kteří odebírají její krátké vzkazy, už překročil 5,7 milionu. Lady Gaga vystřídala na pomyslném trůnu svou kolegyni Britney Spearsovou.

Lady Gaga se stala nejsledovanější uživatelkou Twitteru o víkendu. Zpěvačka na to reagovala krátkým videem na serveru YouTube, v němž označila své fanoušky za příšerky a poděkovala jim za "zahájení své vlády jako královny Twitteru".

Před Lady Gaga byla nejsledovanější uživatelkou Twitteru zpěvačka Spearsová, která první pozici obsadila koncem května. AP nicméně podotkla, že pořadí nejsledovanějších celebrit na sociální síti se často mění a fanoušci jednotlivých uživatelů organizují kampaně, aby posílili postavení svého favorita.

Na Twitteru mohou uživatelé ve zprávách o délce do 140 znaků sdělovat své postřehy. Když si někdo nastaví automatické odebírání zpráv jiného uživatele této sítě, začnou se mu příchozí texty objevovat na úvodní stránce po přihlášení do Twitteru. Tito odběratelé jsou označováni za následovníky autora postřehů.

Přes pět milionů následovníků mají v současnosti kromě Lady Gaga a Spearsové například herci Ashton Kutcher a Ellen DeGeneresová nebo politická organizace amerického prezidenta Baracka Obamy Organizing for America.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz