24. srpna 2017 10:07 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Pamela Andersonová ve Francii protestovala proti držení zvířat v zajetí

Francouzští ekologové doufají, že Pamela Andersonová přitáhne pozornost k... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzští ekologové doufají, že Pamela Andersonová přitáhne pozornost k... | foto: August Fairchild / Shutterstock.com

NICE Americko-kanadská herečka Pamela Andersonová protestovala dnes před vodním parkem Marineland v Antibes na jihu Francie proti lovení zvířat a jejich držení v zajetí. Informovala o tom agentura AFP.

Herečka a modelka, známá z televizního seriálu Pobřežní hlídka, ale také bojem za práva zvířat, AFP sdělila, že chce svou aktivitou „povzbuzovat lidi k tomu, aby nechodili do parků, jako je francouzský Marineland nebo Sea World ve Spojených státech“.

„Argument, že se děti v těchto parcích něco naučí, je ve věku nových technologií falešný,“ zdůraznila Andersonová. „Je lepší zvířata vidět v jejich přirozeném prostředí,“ dodala.

Před vstupem do parku v Antibes postavila malou ceduli s nápisem „zajetí zabíjí, zavřete Marineland“ a s logem neziskové organizace PETA, která bojuje za práva zvířat na celém světě. Padesátiletá Andersonová je už 25 let členkou výkonné rady této organizace.

„Hájím tuto věc po celém světě,“ uvedla rovněž. „Nyní, když žiju ve Francii, chci být nadále aktivní i v této zemi, kde bydlím,“ dodala. Potvrdila přitom, že hodně spolupracuje s další významnou celebritou bojující za práva zvířat, bývalou francouzskou herečkou Brigitte Bardotovou.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz