14. března 2017 21:11 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bál jsem se, že mi z BBC už nezavolají, říká profesor ze slavného videa

Profesor Kelly s manželkou Jung-a Kim a dětmi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Profesor Kelly s manželkou Jung-a Kim a dětmi. | foto: Repro BBC

BUSAN/PRAHA Robert Kelly, který se proslavil videem, ve kterém mu vběhly v přímém přenosu do pokoje dvě děti, představil svou rodinu. V rozhovoru pro BBC tak vyvrátil domněnky, že je Asiatka z videa chůvou jeho dětí. Všechny také ujistil o tom, že na sobě v době natáčení měl kalhoty.

Vtipné video, na kterém Brit v živém vysílání pro BBC řeší jihokorejské záležitosti, když mu do nezamčeného pokoje vběhnou dvě malé děti, obletělo svět. Profesor mezinárodních vztahů Robert Kelly se ale po jeho odvysílání původně bál, že přijde o práci.

„Hodně jsme se tomu smáli, ale zároveň jsme měli strach,“ řekla pro BBC Kellyho manželka Jung-a Kim. „Báli jsme se, že mi BBC už znovu nezavolá,“ doplnil ji Kelly. Stal se však pravý opak. Televize BBC začala manžele přemlouvat, aby video zveřejnili, a ukázali tak světu, že jsou obyčejná rodina. Manželé nakonec souhlasili a odstartovali tak obrovský zájem veřejnosti.

Přestože situace zpočátku nebyla příjemná pro nikoho z nich, nyní se již oba videu smějí. „Manžel většinou zamyká dveře,“ vysvětlovala nedopatření se smíchem Jung-a Kim. „Udělal jsem malou chybu, která z mé rodiny udělala hvězdy na YouTube,“ souhlasil Kelly.

Den poté, co rodina video zveřejnila, si Kelly musel podle svých slov přepnout mobil do leteckého režimu. Byl totiž zaplaven telefonáty a emaily. Video vidělo na facebookové stránce BBC již přes 84 milionu lidí a všimla si ho média po celém světě.

Video však nepřineslo jen zábavu, ale i řadu protichůdných komentářů na sociálních sítích. Lidé se například dohadovali o tom, zdali je žena asijského původu, která ve videu odvádí děti pryč z místnosti, profesorovou manželkou, nebo „pouze“ chůvou. „Není nám to příjemné. Pravda je, že nejsem chůva, a doufám, že se lidé mezi sebou přestanou dohadovat,“ řekla Jung-a Kim.

Další domněnky se týkaly toho, co měl Kelly v době přímého přenosu na sobě. Podle některých totiž v situaci nezasáhl proto, že měl pod stolem kalhoty od pyžama, nebo že je dokonce neměl vůbec. „Kalhoty jsem měl,“ vyvrátil i tyto názory Kelly.

Jak uvádí The Wall Street Journal, profesorova manželka přitom průběh přímého přenosu sledovala v obývacím pokoji. Takže když se s několika vteřinovým zpožděním objevila nejprve na obrazovce její čtyřletá dcera, kterou vzápětí následoval osmiměsíční syn v chodítku, byla velmi překvapená.

Kromě pocitu překvapení a trapnosti však situace oba spojila dohromady. „Myslím, že to bylo hrozně roztomilé.“ řekl Kelly. „Moje žena tuto nečekanou sitaci zvládla svěle a nejlépe, jak dokázala.“ Za celé nedorozumění navíc podle svých slov může on sám, protože zapomněl zamknout dveře. „Je to vtipné, jsou to malé děti a takové věci se občas stávají.“

Advantage Consulting, s.r.o.
PROCESS ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz