27. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Beckham prodává sídlo i sbírku luxusních vozů

David a Victoria Beckhamovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David a Victoria Beckhamovi | foto: Reuters

Manželé David a Victoria Beckhamovi se nejspíš do své domoviny v Anglii jen tak nevrátí. Hvězdný pár se totiž rozhodl prodat honosné sídlo v hrabství Hertfordshire za 18 milionů liber (zhruba 530 milionů korun). Záložník Los Angeles Galaxy se navíc zbavuje i své sbírky luxusních vozů v hodnotě kolem půl milionu liber (asi 14,7 milionu korun).

Pár, který mnoho let přitahuje pozornost médií, se rozhodl zbavit rovněž svého domu ve Francii. Z jeho prodeje chce získat 2,5 milionu liber (asi 73,5 milionu korun).

"David a Victorie chtěli tyto prodeje uskutečnit několik let, ale nikdy nebyla ta správná doba. Nechtěli přijít o peníze, když se trh s nemovitostmi prudce propadal," řekl serveru nejmenovaný zdroj.

Honosné sídlo Beckhamových v hrabství Hertfordshire je na prodej.

Honosné sídlo Beckhamových v hrabství Hertfordshire je na prodej.

Beckham v současnosti hraje v americkém fotbalovém klubu Los Angeles Galaxy a právě ve druhém největším městě USA se jeho rodině velmi zalíbilo. "LA se stalo jejich domovem a děti jsou tam zvyklé," dodal zdroj s tím, že synové Beckhamových Brooklyn, Romeo a Cruz navštěvují americké školy a ve Spojených státech se jim navíc nedávno narodila dcera Harper.

"Moje rodina je v současnosti nejšťastnější. Milujeme život v LA, milujeme život v USA. Už jsme se přizpůsobili místní kultuře a všemu, čím tento stát disponuje," prohlásil Beckham před nedávnem.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS


Nemovitosti ale nejsou jediné, čeho se Beckemovi zbavují. Bývalý kapitán anglické reprezentace se podle listu The Sun zbavuje i sbírky luxusních automobilů. Je mu prý líto, že vzhledem k jeho angažmá v Americe se na auta jen práší a stěhovat je do zámoří by bylo nepraktické. Proto se Beckham rozhodl zbavit kompletního vozového parku, který obsahuje například dva vozy Bentley, BMW 645, Range Rover Sport a Lamborghini Gallardo.

Lidovky.cz, ČTK