4. října 2009 21:57 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Brad Pitt už má dost večírků. Volný čas raději tráví ve svém doupěti

Americký herec Brad Pitt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký herec Brad Pitt. | foto: ČTK

LOS ANGELES Pro Brada Pitta je doma tam, kde má své "mužské doupě". Tento slavný americký herec je tak příkladem trendu, který si v dnešní době oblíbila řada Američanů středního věku. Stále častěji si totiž stavějí útočiště vzdálené na míle od žen a dětí. Místo, kde mohou být sami se svými "mužskými hračkami" jako jsou jukeboxy, cvičební pomůcky a lahve piva...

Podle britského listu The Times už 45letý otec šesti dětí nemá energii na večírky. Raději zve k sobě domů kamarády mezi nimi například kolegu Matta Damona. Společně si pak v klidu oddávají typicky chlapským koníčkům.

Jak deník citoval internetový slovník slangových výrazů Urban Dictionary, mužské doupě je "místnost vyhrazená pro mužské práce a hry, kterým se zde muž může oddávat bez jakéhokoli vyrušování a bez přítomnosti žen".

Ti, kdož Pitta navštívili v jeho domě v kalifornském Malibu řekli, že má ve svém doupěti pradávný jukebox, několik televizorů s plochou obrazovkou a sbírku motorek. Jeho "kámoši" si ji chodí prohlížet, popíjejí u toho pivo a mluví o sportu. Nechybí ani speciální lednička na chlazení plechovek piva.

To mužské doupě v Pittově domě v New Orleansu, který pochází z 19. století je prý daleko uhlazenější. Má v něm architektonické modely a sbírku rock´n´ rollových desek. Toto místo je zapovězeno zejména jeho dětem a to nejméně do doby, než chlapci povyrostou.

Pittův přítel a herecký kolega George Clooney má ve svých domech v Los Angeles a v Itálii podobné hračky. Jak ale sám hrdě říká – on jako svobodný mládenec nepotřebuje žádné doupě, protože žije v "mužských zámcích".

Pitt ale není zdaleka jediným hercem, který si pečlivě střeží své chlapské záliby. Nicolas Cage má svou "mužskou svatyni", kde schraňuje sbírku komiksů Supermana, o které se odmítá dělit se svým synem. A další hollywoodská hvězda a otec dvou dětí Johnny Depp si ve svém pařížském doupěti schovává kytary hned vedle krabic vína z vlastní vinice v St. Tropez.

Jak ale list dodává, mužské doupě přináší radost i ženám, které si libují v uklizených domech – hračky jejich manželů a partnerů soustředěné pěkně na jednom místě nedělají doma nepořádek.

vasVladimíra Rozmanová

Najdete na Lidovky.cz