23. prosince 2016 22:34, aktualizováno 24. 12 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Carrie Fisherová, známá jako Princezna Leia, prodělala v letadle masivní infarkt. Její stav je kritický

Carrie Fisherová, představitelka princezny Leiy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Carrie Fisherová, představitelka princezny Leiy | foto: Reprofoto

LOS ANGELES / PRAHA Herečka Carrie Fishherová prodělala podle serveru TMZ.com masivní infarkt. Šedesátiletá Fisherová dostala srdeční zástavu při letu z Londýna do Los Angeles. Letuška se zeptala, zda je na palubě lékař, k herečce pak přispěchal záchranář, který byl náhodou na palubě a provedl kardiopulmonální resuscitaci.

Letadlo přistálo po jedenáctihodinovém letu v Los Angeles po poledni místního času (po 21:00 SEČ). Záchranná služba pak Fisherovou převezla do nemocnice. Podle serveru LA Times je v kritickém stavu.

Infarkt herečka a autorka 8 knih dostala zhruba 15 minut před přistáním. Aerolinky United Airlines vydaly prohlášení, v kterém uvedly, že na palubě letu 935 došlo k lékařské pohotovosti, když našli cestujícího, který byl v bezvědomí.

Cestující z letadla na Twiiteru uvedli, že se herečce udělalo špatně a pak přestala dýchat.

Podle TMZ po přistání letadla prováděli záchranáři 15 minut resuscitaci, než Fisherová dostala opět puls.

Fisherová je známá především jako Princezna Leia z Hvězdných válek.

Harrison Ford (jako Han Solo) a Carrie Fisherová (princezna Leia) se vrací ke...
Princezna Leia a její slavné bikiny.

V Londýně byla herečka představit svou novou knihu vzpomínek. V té mj.po 40 letech prozradila, že prožila románek se svým filmovým partnerem Han Solem - Harrisonem Fordem i v reálném životě.

„Bylo to tak intenzivní,“ popsala herečka magazínu People tajemství střežené 40 let. „Během týdne to byl vztah Hana a Leii, přes víkend vztah Carrie a Harrisona.“

Nyní podle Fisherové nazrál čas vztah přiznat, další detaily budou v její knize The Princess Diarist, která brzy vyjde.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.