25. srpna 2013 8:15 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Depardieu uspořádal v Belgii velký uvítací večírek pro své známé

Gérard Depardieu se chce podle předsedy francouzské vlády vyhnout placení daní. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gérard Depardieu se chce podle předsedy francouzské vlády vyhnout placení daní. | foto: ČTK

BRUSEL Francouzský herec Gérard Depardieu uspořádal v sobotu v Belgii velký uvítací večírek pro své sousedy a známé. Do země se 64letý herec odstěhoval na konci loňského roku poté, co francouzská vláda socialistického prezidenta Françoise Hollandea splnila svůj předvolební slib a zavedla 75procentní daň z příjmů přesahujících milion eur ročně (zhruba 25 milionů korun). Depardieu se s touto "milionářskou daní" odmítá smířit, na začátku letošního roku rovněž získal ruské občanství.

Uvedla to britská BBC. Herec si koupil dům v belgické obci Nechin těsně u hranic s Francií a přihlásil se v Belgii k trvalému pobytu. Na sobotní večírek pozval okolo 200 lidí, včetně svých sousedů. Podávaly se prý zejména steaky a opékalo se sele.

ČTĚTE TAKÉ:

Gérard Depardieu se v sobotu rovněž stal čestným občanem města Estaimpuis, pod které spadá i Nechin.

"Když si tady našel dům, vždycky mi říkal, že chce uspořádat něco hezkého pro své sousedy," uvedl starosta Estaimpuis Daniel Senesael. "Své slovo dodržel. Dům koupil, sousedy pozval...Je skvělé, když dodržujete sliby...A vy se můžete družit s Depardieuem, co chcete více?" dodal starosta.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)