Čtvrtek 9. července 2020svátek má Drahoslava 12 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

DIANIŠKA: O krásách fackování kojenců

Tomáš Dianiška | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Dianiška | foto: Divadlo pod Palmovkou/David Turecký

Pokaždý, když mě jeden z mých kolegů rozčílí, podívám se na něj skrze vidličku a představuju si, že sedí ve vězení. Je to velice povznášející pocit. To, anebo ho tou vidličkou píchnout. Ono je neuvěřitelně jednoduché se rozčílit, když v těchto vedrech zkoušíte divadlo v půdním prostoru bez klimatizace.

Je to jako kdybyste řídili letový provoz a k tomu hlídali rozmazlený děcko a k tomu dolujete uhlí a k tomu testujete jadernou elektrárnu a k tomu jste v tom blbým půdním prostoru bez klimatizace.

Tomáš Dianiška
Tomáš Dianiška

Největší problém je, že to rozmazlené děcko je vaše, plodil jste ho po nocích sám, na pokračování, bez předehry, bez vyvrcholení. Maximálně vám nějakej chytrák poradil změnu polohy. A to děcko si z vás před kolegama střílí a prozrazuje vaše soukromé trapasy a když ho chcete chytit a naplácat mu, postaví se za zábradlí a vydírá, že skočí dolů. Ale pak ho ti kolegové, kteří jsou vlastně vaši hodně dobrý kamarádi ukecaj, že se to nesluší a naučej ho hezky mluvit a učešou ho a utřou mu ty drobky kolem pusy a vymění mu plínu a pokecaný tričko a najednou je z něj roztomilý chlapeček.

Tomáš Dianiška

Narodil se v Banské Bystrici. V devatenácti letech odešel ze Slovenska do Prahy, kde v roce 2008 absolvoval herectví na činoherní katedře DAMU. Po ukončení studií nastoupil do angažmá v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde ztvárnil více než 30 postav. Je spoluzakladatelem a dvorním dramatikem undergroundového a punkového Divadla F. X. Kalby, se kterým se zaměřuje na témata blízká "generaci YouTube". Účinkuje v hip-hopové kapele Pipinky pičo a také jako party DJ. Členem Divadla pod Palmovkou je od září 2014. Pro Studio Palmoffka napsal hru Mlčení bobříků.

Takže když před premiérou klimatizace konečně dorazila, nebylo už žádných vidliček potřeba. Vytvořili jsme kus poctivé, nikomu nepotřebné práce a mohli jsme, spolu s Jonatánem, vykročit vstříc kouzelným, voňavým a sluncem zalitým prázdninám.

Stejně mám ale neodbytný pocit, že se se všema kolegama uvidíme dřív, než bychom chtěli. Naštěstí jsou tady ještě lžíce, asijské hůlky a taky nože, žejo.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...