26. března 2019 12:48, aktualizováno  13:31 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Extravagantní zpěvák Daniel Nekonečný byl nalezen mrtvý. Příčina smrti není známá

Dan Nekonečný v roce 2013. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dan Nekonečný v roce 2013. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Třiapadesátiletý zpěvák Daniel Nekonečný, který proslul svým extravagantním vystupováním, byl v úterý nalezen mrtvý v bytě v pražských Řeporyjích. Informaci serverů Novinky.cz a Blesk.cz potvrdil na svém twitterovém profilu starosta obce Pavel Novotný. Příčinu úmrtí vyšetřovatelé zjišťují.

Podle zmiňovaných portálů byl hudebník nalezen v řeporyjském bytě bez známek života. „Můžeme potvrdit, že jsme do ulice Na Vrchu na žádost Policie České republiky v úterý po 11. hodině vysílali koronera k úmrtí 53letého muže,“ řekla Blesku mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Podle informací televize Prima bylo tělo objeveno v koupelně. 

Dan Nekonečný na Reprezentačním plese Plzeňského kraje (2014).
Dan Nekonečný u Boleveckého rybníku se skupinou Šum svistu (2010).

Že se jedná skutečně o umělce, mezi jehož charakteristické znaky patřila žlutá barva, třpytky a ohňové efekty, potvrdil na Twitteru starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). „Daniel Nekonečný už není mezi námi,“ napsal.

26.března 2019 v 12:33, příspěvek archivován: 26.března 2019 v 12:58

Daniel Nekonečný už není mezi námi.

Rodák z Boskovic a známý šoumen, jenž sám sebe nazýval „velvyslancem ministerstva rozkoší“, se vlastním jménem jmenoval Daniel Konečný. Před lety začínal ve skupině Laura a její tygři, než si založil vlastní formaci Šum svistu. Do povědomí veřejnosti se dostal zejména svým extravagantním vystupováním i oblečením, objevil se také v několika filmech.

Nekonečný dva roky studoval obor herectví na DAMU. Prošel různými povoláními, včetně pomocníka v porodnici a hrobníka. V roce 1990 založil vlastní kapelu Šum svistu, která se uvedla multimediálním vystoupením v Divadle hudby. Jeho sólovým projektem bylo album Nekonečný šum, do něhož sám „nazpíval, nařval a do prsou nabušil“ roztodivné melodie.

Každé vystoupení Šumu svistu bylo plné etnických a exotických prvků, muzika a zpěv se v nich prolínaly s karnevalem, ohněm a tanečnicemi. Nekonečný si zahrál ve filmu Otakára Schmidta Eliška má ráda divočinu, ve snímku Jak se krotí krokodýli či televizním filmu Historky od krbu. V roce 2008 usiloval o účast v mezinárodním semifinále hudební soutěže Eurovision Song Contest, dříve známé pod názvem Velká cena Eurovize.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz