25. ledna 2014 13:42, aktualizováno 26. 1 8:08 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Skončil jsem společný život s Valérií, řekl prezident Hollande

Valérie Trierweilerová a Francois Hollande | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Valérie Trierweilerová a Francois Hollande | foto: Reuters

PAŘÍŽ Francouzský prezident François Hollande agentuře AFP řekl, že se rozešel se svou partnerkou Valérií Trierweilerovou. Bulvár před dvěma týdny přišel s informací, že Hollande má milostný vztah s herečkou Julií Gayetovou, což prezident nepotvrdil ani nepopřel. Připustil pouze, že jeho vztah s Trierweilerovou prochází složitým obdobím.

"Skončil jsem společný život, který jsem sdílel s Valérií Trierweilerovou," sdělil AFP Hollande. Zdůraznil přitom, že své vyjádření poskytl jako soukromá osoba, a ne jako hlava státu.

Zpráva o tom, že se chystá oznámit rozchod s partnerkou, se šířila francouzskými médii. Prezidentský palác to ale ještě kolem poledne odmítal jako fámu.

ČTĚTE TAKÉ

Osmačtyřicetiletá novinářka Trierweilerová je Hollandeovou partnerkou od roku 2006, provdaná ale za 59letého prezidenta není. Přesto vystupuje jako francouzská první dáma a má k dispozici kancelář s měsíčním rozpočtem zhruba 20.000 eur (550.000 korun), poznamenala agentura Reuters.

Po odhalení Hollandeovy údajné nevěry, o níž napsal časopis Closer, se Trierweilerová zhroutila a strávila osm dní v nemocnici. V neděli má odletět do Indie, aby podpořila humanitární iniciativu nevládní organizace Akce proti hladu. Její mluvčí oznámení prezidenta nekomentoval. Podle francouzského tisku by Trierweilerová měla v neděli vystoupit v Indii na tiskové konferenci.

Francouzská herečka Julie Gayetová.

Francouzská herečka Julie Gayetová.

Zprávy o aféře s 41letou Gayetovou prezident Hollande doposud nepotvrdil ani nevyvrátil. K záležitosti se nevyjádřila ani jeho partnerka.

Mlčení vyvolalo spekulace, zda Trierweilerová bude nadále zaujímat neoficiální postavení první dámy Francie a zda bude doprovázet prezidenta při státních návštěvách. Na tiskové konferenci v půli ledna Hollande prohlásil, že situaci vyjasní před svou cestou do USA, která je plánovaná na 11. února. Konání návštěvy v tomto termínu dnes Bílý dům potvrdil.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!