12. února 2019 15:56 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Karel Gott vyvrací zprávy o své smrti a vzkazuje: Fajn se mám

Karel Gott vystoupil ve Světlé nad Sázavou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott vystoupil ve Světlé nad Sázavou. | foto: ČTK

PRAHA Hned v několika redakcích se v úterý kolem poledne začaly šířit zprávy o tom, že Karel Gott zemřel. Fámu nejprve vyvrátila jeho mluvčí Aneta Stolzová. „Je to holý nesmysl, nevěřte anonymním kecalům,” řekla.

A stejně jasná slova se objevila i na Mistrově facebookovém účtu. Tady Karel Gott reagoval osobně a nebral si servítky. „Rád bych se podíval do tváře té osobě, která mě dnes pohřbila zaživa. Snad se u toho aspoň dobře pobavila. Pro ty, kteří se o mě bojí, vzkazuji: fajn se mám,“ napsal zpěvák, když se dozvěděl, že někdo  šíří dezinformace o jeho úmrtí.

Fáma opravdu mohla vypadat na první pohled věrohodně. Devětasedmdesátiletý Gott byl minulý týden v nemocnici s opětovným zánětem dýchacích cest. Hospitalizován byl jen krátce poté, co se minulou neděli vrátil z pobytu ve Špindlerově Mlýně. Doktoři ho přitom varovali, že se má v mrazivých a studených dnech zdržovat venku minimálně.

12.února 2019 v 15:18, příspěvek archivován: 12.února 2019 v 15:57

Rád bych se podíval do tváře té osobě, která mě dnes pohřbila zaživa. Snad se u toho aspoň dobře pobavila. Pro ty, kteří se o mě bojí, vzkazuji: fajn se mám.

Ze zdravotních důvodů zpěvák také zrušil narozeninový koncert, který se měl 14. června uskutečnit v pražské O2 areně k jeho osmdesátinám. Podle jeho tiskové mluvčí mu oslabená imunita nedovolí zapojit se naplno do příprav koncertu tak, jak by si to představoval.

V historii ankety popularity, která od roku 1962 do roku 1991 nesla název Zlatý...
V hledišti při exhibici Radka Štěpánka byli i Karel Gott nebo Michal David.

Naposledy se Karel Gott objevil před diváky 7. února v exkluzivním rozhovoru na NOVA Plus, kde působil navzdory všem fámám velmi živě a ve výborné kondici. Opět se tak zřejmě potvrdí, že kdo je pohřben zaživa, dožívá se velmi vysokého věku.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!