9. června 2011 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Kočí by v mé straně uspěla, říká Blbá Blondýna

Iva Pazderková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Iva Pazderková. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Umí zpívat, jak dokazuje v muzikálu Hvězdy na vrbě, stejně jako hrát klasické divadlo, o čemž svědčí třeba její výkon v roli Nataši ve Třech sestrách. Přesto Ivu Pazderkovou zná skoro každý hlavně jako Blbou Blondýnu.

Iva Pazderková

- narodila se 16. března 1980 v Uherském Hradišti.
- vyrůstala v Brně, kde vystudovala gymnázium a v roce 2003 absolvovala JAMU; už během studia hostovala například v Národním divadle Brno či v Huse na provázku
- od sezóny 2003/2004 je členkou Divadla Na Fidlovačce, kde je v současné době k vidění například v představeních Benefice aneb zachraňte svého Afričana, Tři sestry, Hotel mezi dvěma světy, Hvězdy na vrbě, Nerušit, prosím!
- objevila se v seriálech Strážce duší, Kriminálka Anděl, Dokonalý svět, Cukrárna či 4teens
- zahrála si ve filmech Výbuch, Restart a Pouta.
- pro pořad Na stojáka vytvořila populární postavu Blbé blondýny.

LN: V poslední době se často hovoří o možnosti předčasných voleb. Kdyby k nim došlo - kandidovala by v nich i SBKB, tedy vaše Strana blonďatých, krásných a bohatých?
Samozřejmě, že účast v dalších volbách budeme reálně zvažovat, protože já, coby předsedkyně SBKB, si za svou stranou pevně stojím - náš program je totiž nezpochybnitelně nosný a jeho realizace by poměry v České republice výrazně zlepšila. Jsme stranou absolutních jistot, která hraje s vyloženými kartami - nic neskrýváme a otevřeně přiznáváme, že chceme zbohatnout! Navíc požadujeme, aby kolem nás byli samí hezcí lidé, takže je jen otázkou času, kdy si společnost naší stranu sama najde a začne ji preferovat. Samozřejmě záleží, do kterých voleb nasbíráme dostatek podpisů nutných k registraci nové politické strany. Pokud vím, je jich potřeba tisícovka - a my jich zatím máme jen asi osm set.

LN: Na sociální síti Facebook má vaše stranu už bezmála dva a půl tisíce sympatizantů, takže získat potřebný počet podpisů by neměl být problém. Čím si myslíte, že si tato recesistická partaj získala takovou oblibu?
Nepochybně jsme zaujali naším kvalitním programem, který postihuje každodenní lidská témata, která ostatní strany opomíjejí. Tak například zákaz nošení lesklých silonových punčoch - vždyť je to nebetyčný hnus, který uráží estetické vnímání! Nebo státní příspěvek ve výši padesáti tisíc korun pro každého, kdo vlastní dvě a více koček. Značné sympatie si samozřejmě získala růžová coby státní barva a pochopitelně změna hymny, kterou by napříště byla nějaká píseň od Madonny - logicky z jejího blonďatého období!

Iva Pazderková v divadle.

LN: Jedním ze zásadních bodů vašeho programu je požadavek na padesát procent blondýnek v parlamentu - nemáte dojem, že se tohle částečně podařilo naplnit už Věcem veřejným?
Všechny slečny ze strany VV rozhodně nejsou vhodnými adeptkami, ale příkladně Kristýna Kočí, aniž by to ovšem věděla, už celkem úspěšně skládá přijímací zkoušky do mé strany - zejména svým veřejným vystupováním a vybroušenou rétorikou; na některých nahrávkách je jasně vidět, jak moc se snaží stát členkou SBKB. Evidentně je mojí obrovskou fanynkou - a i když mě ještě zcela nepřesvědčila, tak je na nejlepší cestě stát se členkou naší strany.

Celý rozhovor s Ivou Pazderkovou najdete v magazínu Lidových novin Pátek.

Najdete na Lidovky.cz