2. dubna 2015 17:30 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Majiteli bytu jsem nabízela, že splatím dluh, odmítl, říká Dudová

Klaudie Dudová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Klaudie Dudová. | foto:  Petr Kozlík, MAFRA

PRAHA Herečka Klaudia Dudová zareagovala na tvrzení majitele bytu v Ústí nad Labem, že tři měsíce neplatila nájem. Přiznává, že činži neuhradila. Také tvrdí, že majiteli Zbyšku Studeckému nabízela platbu ve třech splátkách, ale on to podle herečky Dudové odmítl.

Studecký řekl středečnímu vydání deníku MF Dnes, že mu herečka Dudová, s níž uzavřel půlroční smlouvu, dluží na nájemném a že ji už tři měsíce nemůže sehnat. Zároveň prohlásil, že v bytě měla bydlet Dudová se svojí dcerou a že teprve časem zjistil, že v bytě bydlí matka Dudové s přítelem. První tři měsíce peníze podle něj chodily, zbylé tři už ne. „Dluh činí celkem 25 800 korun,“ vypočítal Studecký.

Dudová zareagovala ve čtvrtek v oficiálním prohlášení prostřednictvím producentů filmu Cesta ven Petra Václava, Jana Macoly, Miloše Lochmana a Karla Chvojky. „No vlastně mi přetekla Cesta ven do osobního života, a ta postava Žanety se mi lepí na paty. Chtěla jsem pomoct vlastní rodině, a tak jsem pro ně získala byt, protože to s lidmi umím, nejsem tmavá a mnoho lidí ve mně nevidí typickou Romku,“ píše Dudová. Smlouvu s majitelem uzavřela loni v září, tedy ještě předtím, než získala Českého lva.

Dudová přiznává, že její matka nájem neplatila. „Nevěděla jsem, jak mluvit s mámou a co říct tomu majiteli, co měl právo na svůj nájem. Nabídla jsem mu zaplatit za mámu a jejího přítele ve třech splátkách. To odmítl, že chce vše najednou a nebo nic. Proč nechtěl peníze po třetinách, ale radši na mne zavolal média, nevím,“ píše Dudová. 

Prohlášení Klaudie Dudové

"No vlastně mi přetekla Cesta ven do osobního života, a ta postava Žanety se mi lepí na paty. Chtěla jsem pomoct vlastní rodině, a tak jsem pro ně získala byt, protože to s lidmi umím, nejsem tmavá a mnoho lidí ve mně nevidí typickou Romku. A taky v tom možná hrálo roli to, že jsem hrála ve filmu. To bylo ještě před těma cenama. Tak mi ten byt prostě dali. Podepsala jsem smlouvu. Majitel však věděl, že v bytě bydlet nebudu, že v něm bude bydlet máma a její nový přítel. A je pravda, že neplatili. Když jsem se to dozvěděla, snažila jsem se, aby byt platili. Slíbili mi to, jenže neplatili. Takže pak už jsem nevěděla, jak mluvit s mámou a co říct tomu majiteli, co měl právo na svůj nájem. Nabídla jsem mu zaplatit za mámu a jejího přítele ve třech splátkách. To odmítl, že chce vše najednou a nebo nic. Proč nechtěl peníze po třetinách, ale radši na mne zavolal média, nevím. Možná proto, že, jak řekl, jsem prý vyhrála nezaslouženě Českého lva a teď to schytám. Velmi mne mrzí, že opět kolují články o tom, jak se Romové špatně chovají, a že nás zase mohou hodit do jednoho pytle.“

rozMichaela Rozšafná

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?