4. července 2018 12:42 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Manželovi Vondráčkové se nelíbí tvrzení, že trestní oznámení jsou jeho hobby. Na autora podal trestní oznámení

Zpěvačka Helena Vondráčková a její manžel Martin Michal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvačka Helena Vondráčková a její manžel Martin Michal. | foto: MAFRA

PRAHA Starosta Dolní Studénky na Šumpersku Radim Sršeň o něm řekl, že pravidelně podává trestní oznámení na kde koho. Martin Michal, manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové, na něhož výrok mířil, ale tato slova považuje za pomluvu. A tak na starostu podal trestní oznámení.

„Mohu potvrdit, že Martin Michal podal trestní oznámení na starostu Radima Sršně pro podezření z trestného činu pomluvy, a to za jeho výrok, že pan Michal ‚chodí pravidelně podávat trestní oznámení na kde koho‘ a vyjádření v tom smyslu, že to dělá jako hobby,“ sdělil PR manažer zpěvačky Luboš Procházka serveru iDnes.cz, jenž o případu informoval jako první.

Spor mezi starostou obce Radimem Sršněm a agenturou MM zajišťující vystoupení Heleny Vondráčkové, již vlastní právě manžel zpěvačky Martin Michal, se rozhořel v polovině června.

Agentura tehdy zrušila zpěvaččinu účast na tamním tradičním festivalu Hudba bez hranic, kde vystoupil mimo jiné i Václav Neckář. A to s odůvodněním, že starosta obce se dopustil klamavé propagace. Z reklamního plakátu totiž podle společnosti nebylo zřejmé, že umělci nevystoupí společně, nýbrž každý zvlášť.

Agentura nakonec na starostu Radima Sršně podala trestní oznámení kvůli údajnému klamání spotřebitele, poškozování cizích práv a vydírání. Martin Michal tehdy tvrdil, že tak učinil i proto, že mu prý starosta hrozil medializováním celé záležitosti. Sršeň jakékoliv pochybení odmítl.

Zpěvačka Helena Vondráčková a její manžel Martin Michal na lodi.

Zpěvačka Helena Vondráčková a její manžel Martin Michal na lodi.

„Situaci považujeme za smutnou a mrzí nás. Ovšem na základě rešerší v médiích vnímáme skutečnost tak, že jako normální lidé chodí pravidelně do kostela nebo do posilovny, agentura MM vlastněná manželem Heleny Vondráčkové Martinem Michalem chodí pravidelně podávat trestní oznámení na kde koho,“ uvedl v červnu Sršeň v tiskové zprávě, která přiměla Michala k podání dalšího trestního oznámení.

Právní předpisy u nás umožňují podání trestního oznámení kýmkoliv na kohokoliv. Učinit tak lze písemně, ústně nebo elektronicky u jakéhokoliv policejního orgánu či státního zastupitelství.

rsaRobert Sattler

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.