7. srpna 2013 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Marilyn Monroe doufala, že se vdá za Kennedyho, tvrdí nová kniha

Marilyn Monroe, autor: Milton Greene. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marilyn Monroe, autor: Milton Greene. | foto: ZPAF

LOS ANGELES Marilyn Monroe, jejíž milostná aféra s tehdejším americkým prezidentem Johnem F. Kennedym je všeobecně známá, prý věřila, že se za Kennedyho provdá - a dokonce telefonovala do Bílého domu, aby to sdělila jeho manželce.

Uvádí to nová kniha novináře Christophera Andersena, která se zabývá vztahem Kennedyho a jeho manželky Jackie, napsala dnes agentura AFP.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle knihy These Few Precious Days: The Final Year of Jack with Jackie (Těch pár vzácných dní: Poslední rok Jacka s Jackie) údajně Jackie Kennedyová hvězdě stříbrného plátna odpověděla, že uvítá, když převezme její roli první dámy. "A přestěhujete se do Bílého domu a převezmete všechny povinnosti první dámy a já se odstěhuju a vy budete mít všechny ty problémy," prohlásila prý Kennedyová.

Marilyn Monroe, autor: Milton Greene.

Marilyn Monroe, autor: Milton Greene.

Tento incident byl jen částí složitého manželství amerického prvního páru rok před tím, než byl Kennedy zavražděn. Kniha mimo jiné líčí, jak Jackie prosila, aby mohla zůstat po boku svého muže i v době hrozícího jaderného útoku, jak pár přestál smrt novorozeného syna Patricka, i to, jak Jackie vydržela mnoho mimomanželských aférek svého muže. A snaží se zodpovědět otázku, zda se pár - Jackie bylo v době Kennedyho smrti 33 a jemu 46 let - doopravdy miloval.

Podle Andersenova výzkumu si Jackie byla velmi dobře vědomá mnoha nevěr svého muže, ale vadila jí jen Marilyn - ne kvůli samotnému románku, ale proto, že se první dáma bála skandálu, který by ji mohl před veřejností zesměšnit.

ČTK, Lidovky.cz