20. ledna 2017 14:23 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Melania Trumpová jako nová vévodkyně Kate? Za rok se změnila ve velkou ženu

Melania Trump přichází na pódium. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Melania Trump přichází na pódium. | foto: Reuters

Praha  Pryč jsou krátké sukně a hluboké výstřihy, které charakterizovaly vzhled Melanie Trumpové v dobách, kdy byl její muž Donald Trump pouhou hvězdou reality show. Žena, která pózovala nahá na koberci, je „mrtvá“. Budoucí první dáma Spojených států prošla evolucí stylu a oblékání, píší The Times.

Drahé restaurace, hotelová lobby, drahé odpočinkové rezorty, nákupy na Fifth Avenue - místa, na kterých by řada lidí nejspíše očekávala ženu typu Melanie Trumpové. Ještě před nějakou dobou by málokdo věřil, že se bude u Kapitolu třást v dešti, který se na slavnostní inauguraci předpovídá.

Během Trumpovy kampaně začala Melania svědomitě přepracovávat obraz zbohatlé paničky na možnou první dámu.

Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump a jeho manželka Melania.
Donald Trump a jeho manželka Melania.

Od velkých výstřihů ke střídmosti a eleganci

„Stará“ Melania bývávala přilnavě oděná do Hervé Légera, korzetových šatů Dolce & Gabbana a napěchovaných výstřihů. Pryč je třpyt i velmi krátké sukně a jakýkoliv náznak dekoltu. Během kampaně obměnila třetí manželka Donalda Trumpa dosavadní vzhled jednotným stylem šatů, decentními kabáty a jehlovými podpatky.

Pokud hlasy po prezidentských volbách volají, že Trump není součástí Washingtonu ani elity, pak Melaniina síla tkví v tom, že jako součást elity vypadá. Vázanky, polodlouhé sukně, kabáty přehozené přes ramena spíše než nošené. Objemné a vzdušné vlasy, celoroční opálení, permanentní podpatky atd. To je oblékání „stabilních černých koní“ jako je Kate Middletonová, Amal Clooneyová nebo Angelina Jolie. Jediné co zatím chybí, je humanitární pomoc.

Nenásilně udávat styl a vládnout tak davu

Cílem elegantního stylu oblékání je bohatý vzhled bez explicitního odkazování na to, kolik peněz do sebe dámy investovaly. Jde méně o vystupování z davu, nicméně volba šatníku, který je neslučitelný s běžným životem, tomuto davu jemně vládne.

Dámy se oblékají do outfitů spíše než do oblečení, obvykle celé do jedné barvy, aby docílily optimálního foto výsledku.

Zatímco Melania dříve podle znalců módy ztělesňovala manželku, u níž je každý fyzický aspekt důkazem manželova úspěchu, je nutno říci, že nyní si perfektně osvojila reprezentativní vzhled.

Rodina prezidentského kandidáta republikkánů Donalda Trumpa. Zleva jeho třetí...

Rodina prezidentského kandidáta republikkánů Donalda Trumpa. Zleva jeho třetí manželka Melania a děti z prvního manželství Ivanka, Eric a Donald junior.

Módní ikonou i přes nepřízeň návrhářů

Je to úloha založená na vzdušných vlasech, dobře padnoucím oblečení, které ale nevystavuje příliš, a na projekci ženskosti, která udržuje hranici mezi seriózností a svůdností. Ačkoliv je to neškodné a decentní, vypovídá to o hodinách v posilovně, na manikůře a dalších procedurách.

Pro jistý okruh lidí je Melania ztělesněním Pygmalionu, její cesta od modelky k roli první dámy není o nic menší než v příběhu My Fair Lady. „Melania si zaslouží respekt jako každá první dáma před ní,“ vzkázala Diane von Furstenbergová. Tommy Hilfiger řekl, že je to krásná žena a návrhář by měl být pyšný, pokud by jí oblékal. Vřelý vztah má k Melanii i Dolce & Gabbana.

Několik amerických designerů a návrhářů se však již distancovalo od nové módní ikony. „Raději bych vynaložil energii na to, abych pomohl lidem, kterým Trump a jeho podporovatelé ublíží,“ nechal se slyšet Mark Jacobs. Humberto Leon od Kenza na svůj Facebook napsal, že „ by ji nikdo neměl oblékat. A pokud si koupí vaše šaty, řekněte lidem, že to nepodporujete.“ Budoucí první dámu to ale tolik nebolí. Jako bývalá modelka má talent na to, aby na ní oblečení vypadalo dobře. Ví, že sklady vyprázdní lépe než jakákoliv módní přehlídka. Stejně jako funguje „efekt Kate Middletonové“, u Melanie Trumpové tomu nebude jinak.

tva

Najdete na Lidovky.cz