28. srpna 2010 9:29 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Mužem roku se stal Jan Hájek, modelem však být nechce

Jan Hájek se modelingu věnovat nechce.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Hájek se modelingu věnovat nechce. | foto: ČTK

NÁCHOD Vítězem 11. ročníku soutěže Muž roku České republiky se v pátek v Náchodě stal devětadvacetiletý projektový manažer Jan Hájek z Břeclavi. Historicky třetí titul Muže roku Slovenské republiky si odnesl dvacetiletý student a choreograf Adam Barabáš z Dubnice nad Váhom.

Rozhodla o tom porota složená ze známých osobností.

Hájek byl ze všech 12 finalistů nejstarší. Soutěž, do níž ho přihlásila přítelkyně, prý bral jako zpestření. "Chtěl bych pracovat v zahraničí, modelingu se věnovat nechci," řekl. I když byl mnohými favorizován, ve vítězství prý nevěřil. Jeho koníčkem je jízda na motocyklu.

Barabášovými koníčky jsou tancování, sportovní gymnastika a cestování. V tanci je vicemistrem světa ve volném stylu. Od soutěže očekával nasbírání zkušeností a kontaktů, zviditelnění se a zpestření léta.

Účastníci finálového večera, který je jakousi obdobou ženských soutěží krásy, museli absolvovat čtyři disciplíny. Šlo o představení, volnou disciplínu, promenádu ve spodním prádle a rozhovor s porotou.

Vítěz pojede soutěžit do zahraničí

Hájek pojede Česko reprezentovat na soutěž Mister International, která bude v říjnu v indonéské Jakartě. Také pojede na soutěž Manhunt International, která bude v listopadu na Tchaj-wanu. Vítěz slovenské části soutěže pojede na Mister International. Nositelé titulu Muž roku také získali různé ceny, například cestovní poukazy, či poukazy na jazykové kurzy.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 789 mladých mužů, z nichž asi čtvrtina byla ze Slovenska. V dnešním finále se utkalo po šesti soutěžících z Česka a Slovenska. "Se slovenskou účastí jsme spokojeni. Přihlašují se zajímaví lidé, hodně si dávají záležet na své volné disciplíně," řekl pořadatel akce David Novotný.

Zach porotcem

Loňským vítězem soutěže se stal Martin Zach z Vrchlabí. Druhý den po vítězství se ale těžce zranil při skoku na lyžích do vody a nyní je upoután na invalidní vozík. Tentokrát byl Zach předsedou poroty.

Podmínkou účasti v klání je české či slovenské občanství a věk mezi 20 a 35 lety. Vloni Novotný uspořádal také klání nazvané Muž desetiletí. Utkalo se v něm deset finalistů, kteří v minulých letech v této soutěži vybojovali přední příčky. Mužem desetiletí se stal Jakub Kauer z Jablonce nad Nisou.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz