12. dubna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Pařížský modrovous děsil Francii. Před 150 lety se narodil sériový vrah žen

Pařížský modrovous. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pařížský modrovous. | foto: MAFRA

PAŘÍŽ Sériový vrah žen Henri Désiré Landru, který se narodil před 150 lety, 12. dubna 1869, děsil svého času Francii. Muž přezdívaný „Pařížský modrovous“ se s oběťmi seznamoval na inzerát a sliboval jim manželství. Ženy pak Landru ze zištných důvodů vraždil a jejich ostatky pálil v pronajatých domech. Poté, co jej policie dopadla, byl nalezen jeho zápisník s pečlivě vedenými záznamy o majetkových poměrech celkem 283 žen. Deset z nich se nepodařilo vypátrat, 11. obětí byl dospívající syn jedné z žen.

Landru pocházel z dobré rodiny a získal i poměrně kvalitní vzdělání. V podnikání se mu ale nedařilo, veškeré jeho pokusy o zavedení firmy skončily krachem. Kvůli podvodům byl i trestán.  

Jmění se proto Landru rozhodl získat sňatkem s nějakou zámožnou vdovou. Past sklapla poté, co se po zmizelých ženách začali shánět příbuzní a policie zjistila, že podle popisu se jedná o již trestaného podvodníka. Svědkyně jej u soudu líčily jako inteligentního, šarmantního a pozorného muže. Landru byl popraven gilotinou 25. února 1922. 

ČTK
J. Tachovsky Vypada jak Lenin 9:16 12.4.2019
K. Jež Stopro jeho brácha. 23:31 12.4.2019

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.