8. listopadu 2017 13:31 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rozloučení se zesnulým zpěvákem Štědrým proběhne 15. listopadu ve strašnickém krematoriu

Zpěvák Karel Štědrý zemřel 7. listopadu ve věku 80 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Karel Štědrý zemřel 7. listopadu ve věku 80 let. | foto: ČTK

PRAHA Poslední rozloučení se zpěvákem, hercem, konferenciérem a scenáristou Karlem Štědrým, který zemřel 7. listopadu ve věku osmdesáti let, bude ve středu 15. listopadu ve velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze. Ve středu to oznámila jeho rodina.

Štědrý patřil k hlavním představitelům slavné éry české populární hudby 60. let. Působil v Redutě, Semaforu a Rokoku a jeho kariéru lemovalo množství úspěšných písní a hereckých rolí. Mimo jiné má na kontě slavný duet s Waldemarem Matuškou Mám malý stan, známé jsou i jeho písně Písmena nebo Magdaléna. Jako herec se objevil ve filmech Kdyby tisíc klarinetů a Ta naše písnička česká.

Štědrý se uplatnil i jako moderátor v rozhlase a televizi. V pořadu Melodie stříbrného plátna spojil hudební um s celoživotní vášní pro film, uváděl pořad Vysílá Studio A a účinkoval například v Kabaretu u dobré pohody.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRO-ÚDRŽBÁŘ PRAHA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz