Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 7 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Praha plesala v Opeře. Ornellu Štikovou vyvedla ochranka

Tradiční Ples v opeře se dočkal své 10. sezóny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tradiční Ples v opeře se dočkal své 10. sezóny. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Taneční sezona v sobotu zažila svůj vrchol. Konal se totiž již 10. ročník tradičního plesu v Opeře, který si nenechaly ujít celebrity ani známé osobnosti. Bulvární hvězdičku Ornellu Štikovou například vyvedla ochranka, protože neměla v pořádku lístek.

Těhotná Ornella Štiková přišla na novinářskou akreditaci své kamarádky, informoval server iDnes.cz. Organizátoři potvrdili, že Štiková nepatřila mezi vítané hosty, a poté ji požádali, aby odešla.

"Prostě jsem neudělala dobře a raději tento ples opustím a nebudu riskovat svůj zdravotní stav," citoval server Ornellu Štikovou.

Loňský rekord
Ples v Opeře se věnoval také charitativní dražbě ve prospěch Nadace Terezy Maxové dětem, která vynesla 580 tisíc korun. Nepřekonala loňskou částku, která znamenala pro nadaci a rozvoj Dětského krizového centra rekordních 644 tisíc korun. Výtěžek akce v budově Státní opery byl letos získán novým způsobem, nikoliv z tomboly, ale z dražby. V ní se například objevily šaty Terezy Chlebovské, ve kterých reprezentovala Česko na soutěži Miss Universe.

Ples zahájila ouvertura Viva La Traviata v podání Filharmonie Hradec Králové pod vedením Martina Kumžáka. Poté se ujal slova moderátor večera Marek Eben. "Máme za sebou náročnou pánskou volenku, nebudeme se tedy bavit o politice, o ekonomice a o amnestii," řekl.

Moderátorem večera byl Marek Eben.

Po áriích ze slavné Verdiho opery odstartovala ples úderem do gongu modelka Tereza Maxová. V roli čestného hosta jako první vyšla na parket herečka Tonia Sotiropulosová, známá z poslední bondovky Skyfall. Oblečena byla do černých průsvitných šatů, doprovázel ji dvojnásobný vítěz soutěže Stardance Jan Onder.

La Traviata
V loňském roce se ples odehrával ve stylu doby Rudolfa II., tentokrát se Státní Opera proměnila v dějiště slavné La Traviaty, od jejíž premiéry letos uplyne 160 let. Jako hold jejímu autorovi Giuseppe Verdimu, od jehož narození letos uplyne 200 let, bylo celé menu laděné do italské kuchyně.

Hosté, mezi nimiž byli například modelky Pavlína Němcová, Renata Langmannová a Andrea Verešová, olympionici Kateřina Vaďurová a Jaroslav Kulhavý, prozatímní ředitel Národního divadla Václav Pelouch a další známé tváře. Pozornost budil usměvavý režisér Jakub Kohák, který kvůli zranění z fotbalu dorazil o holi a s jednou nohou obutou do tenisky.

Další změnou proti loňsku bylo umístění stolů do hlediště a tanečního parketu do míst jeviště ztvárňujícího scénu La Traviaty.

Na plesu mimo jiné vystoupila také slovenská sopranistka Adriana Kohútková a slovenský tenor Peter Berger. V baletním duetu se představili první sólisté Vídeňské státní opery, primabalerína Nina Poláková a Roman Lazík.

Loni před budovou Státní opery protestovaly proti "snobské zábavě zbohatlíků" zhruba tři desítky lidí na akci svolané hnutím Skutečná demokracie teď! Demonstranti napadli již první pražský ples v Opeře v roce 1992, kdy podle vzoru protestů provázejících slavný ples ve Vídni na hosty házeli před budovou rajčata. Tam letos tři tisíce lidí protestovaly proti Plesu akademiků. Letošní pražský ples v Opeře se obešel bez projevů nesouhlasu.

,

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...