14. srpna 2012 19:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Rusko vyšetřuje Madonnu, podporovala gaye a lesby

Madonna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Madonna |

MOSKVA Trestní oznámení na americkou zpěvačku Madonnu za propagaci homosexuality mezi mladistvými začala vyšetřovat policie ve druhém největším ruském městě Petrohradu. Popová hvězda se ho prý dopustila minulý týden během svého koncertu, v němž podpořila práva místních gayů a leseb.

Ve své řeči k publiku, ve kterém byli i nezletilí, Madonna vyzvala k vzájemné toleranci a pochopení. V Petrohradě před nedávnem začal platit zákaz propagace homosexuality mezi mladistvými, který svým vystoupením Madonna údajně porušila.

PSALI JSME


Organizátoři Madonnina petrohradského koncertu zase zvažují žalobu na autora zákona Vitalije Milonova, poslance parlamentu za hlavní kremelskou stranu Jednotné Rusko.

Pořádající agentura RMI ho chce obvinit z nepovoleného pořizování záznamů na koncertě. Milonov totiž hodlal mapovat, zda jeho zákon americká zpěvačka během vystoupení nepřekročí, a poslal přímo mezi fanoušky své zvědy s kamerami.

Provokace Ruska dle Madonny, zastává se homosexuálů i Pussy Riot.

"Říct lidem, aby k sobě byli navzájem tolerantní, není propaganda. Milonov si jen dělá reklamu na cizí účet," řekl serveru Fontanka.ru ředitel RMI Jevgenij Finkelštejn.

ČTK, Lidovky.cz

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.