19. srpna 2018 12:50 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů DJ Loutka. Bylo mu 51 let

Michal Maudr, zvaný DJ Loutka (na archivním snímku). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Maudr, zvaný DJ Loutka (na archivním snímku). | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů a výrazná postava tuzemské taneční scény Michal Maudr, vystupující pod pseudonymem DJ Loutka.

Napsal to v neděli zpravodajský web iRozhlas.cz s odkazem na hudební server www.rave.cz. Informaci potvrdila Lenka Senová, dramaturgyně klubu Roxy, kde DJ Loutka vystupoval. Podle Blesk.cz spáchal Maudr sebevraždu.

DJ Loutka během vystoupení v roce 2017.
Michal Maudr, zvaný DJ Loutka (na archivním snímku z roku 2002).

DJ Loutka začínal kariéru v legendárním pražském klubu Bunkr, poté prošel klubem Futurum, kde se věnoval především kytarovým a new wave projektům, později se stal rezidentem pražského klubu Roxy. Byl také důležitou osobou v prvním housovém uskupení v České republice s názvem ToMaMiv. Spoluzaložil agenturu Roxydust a je autorem legendární kompilace Housebox 1 českého vydavavatelství Nextera.

DJ Loutka hrál také po boku světových dýdžejů jako jsou Carl Cox, Darren Emmerson, Silicon Soul, Terry Francis nebo DJ Sneak. Společně s DJ Trávou je považován za nejznámějšího protagonistu české houseové scény.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz