18. prosince 2014 18:12 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřela herečka Virna Lisiová, odvážná kráska z Černého tulipána

Virna Lisi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Virna Lisi | foto: Youtube.com

ŘÍM V Římě dnes zemřela italská filmová hvězda Virna Lisiová. Oznámila to agentura ANSA s odvoláním na syna zesnulé. Herečce, známé například z filmů Černý tulipán (1964) nebo Romulus a Remus (1961), bylo 78 let.

O Lisiovou měli zájem italští i hollywoodští filmoví tvůrci. Producenti ve Spojených státech podle ANSA srovnávali tuto modrookou blondýnu se slavnou herečkou Marilyn Monroeovou. Hrála s hvězdami své generace od Alaina Delona po Richarda Burtona přes Jacka Lemmona či Marcella Mastroianniho.

Kráska, která zahájila kariéru v 17 letech, hrála například ve snímcích Husaři (1955), Jak zabít svou ženu (1965), Casanova ‚70 (1965), Dnes, zítra a pozítří (1965) a Čas vlků (1970). V kinech byla naposledy vidět ve filmu Piu bel giorno della mia vita (Nejkrásnější den mého života) v roce 2002. Poté až do loňského roku ještě hrála v televizních seriálech.

PSALI JSME:

V roce 1995 Lisiová získala na prestižním mezinárodním festivalu v Cannes francouzského Césara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli za svůj výkon v roli Kateřiny Medicejské ve snímku Královna Margot režiséra Patrice Chéreaua, který líčí katolické perzekuce protestantů ve Francii v 16. století.

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?