5. února 2019 11:38 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřela majitelka nejkrásnějších nohou v Hollywoodu. Julii Adamsovou proslavily příšery

Julie Adamsová ve filmu Netvor z Černé laguny (1954). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Julie Adamsová ve filmu Netvor z Černé laguny (1954). | foto: Profimedia.cz

HOLLYWOOD Ve věku 92 let zemřela americká herečka Julie Adamsová. Herečka, která měla údajně nejkrásnější nohy v Hollywoodu a svůj půvab neskrývala, ztvárnila více než 140 televizních a filmových rolí.

Americká herečka Julie Adamsová byla jednou z těch, které nejvíce proslavil klasický hororový film filmového studia Universal. Zařadila se tak po bok Fay Wrayové a Evelyn Ankersové jako „slavná holka od příšer“. Ve filmu Netvor z Černé laguny (1954) svoje půvaby ukázala divákům v jednodílných bílých plavkách. Jistě i díky tomu se o ní říkalo, že je majitelkou toho nejkrásnějšího páru nohou v Hollywoodu.

Julia Adamsová a Richard Carlson ve snímku Netvor z Černé laguny (1954). Režie:...
Julie Adamsová ve westernu Horizons West (1952).

Ačkoliv Adamsovou proslavil tento ikonický horor, tak nezůstala v žádném případě jen u něj. V padesátých a šedesátých letech se objevovala ve westernech nebo béčkových filmech. Stála po boku Johna Waynea (MrQ), Glenna Forda (Muž z Alama), Lexe Bakera (Všechny čluny na vodu) nebo Elvise Presleyho (Tickle Me). V sedmdesátých letech si zahrála i ve filmu The Last Movie vedle Denise Hoppera. Její filmovou labutí písní se stal snímek Bůh masakru (2011) režiséra Romana Polanského. 

Kromě filmových rolí byla Adamsová také velmi činorodou seriálovou herečkou. Objevila se například jako Eve Adamsová hned v několika dílech seriálu To je vražda, napsala. V populárním seriálu Beverly Hills 90210 si zahrála Arlene Beevisovou, matku Cindy Walshové a babičku Brandona s Brendou. Televizi se nevyhýbala ani v posledních létech své kariéry - mihla se například v seriálech Ztraceni nebo Kriminálka New York.


Julie Adamsová po sobě zanechala dva syny. Steve Danton, starší z nich, pracuje v Hollywoodu jako pomocný režisér. Je podepsaný například pod snímky 60 sekund, Na lince je vrah, Dostaňte agenta Smarta nebo K-19: Stroj na smrt. Mitchell Danton, mladší syn, je televizním střihačem.

04.února 2019 v 08:09, příspěvek archivován: 05.února 2019 v 11:33

Julie Adams has returned to the Black Lagoon. The scene of you swimming while The Creature mirrored your moves underwater is every awkward heart yearning for someone in the sunshine to reach down and just see them. Iconic forever. #RIPJulieAdams