9. dubna 2019 18:36 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Značka Nebeská brána. Bob Dylan otevře v bývalém kostele vlastní palírnu whiskey

Zpěvák Bob Dylan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zpěvák Bob Dylan. | foto: AP

NASHVILLE (USA) Zpěvák Bob Dylan se chystá v roce 2020 otevřít vlastní palírnu whiskey s názvem Heaven’s Door (Nebeská brána). Podle agentury AP má palírna vzniknout v budově téměř 160 let starého odsvěceného kostela v centru města Nashville. Oznámení učinila Dylanova společnost dnes, tedy v den 50. výročí vydání alba Nashville Skyline. Dylan ve městě natočil čtyři alba, mezi nimi i proslulé Blonde on Blonde.

Zpěvák tímto krokem navazuje na uvedení řady lihovin se stejným názvem, kterou představil loni v květnu. Kromě palírny bude v budově také knihovna zaměřená na literaturu o whiskey, restaurace a koncertní sál. Budova bude vyzdobena Dylanovými obrazy a železnými sochami.

„Místo, které by vystihovalo podstatu značky Heaven’s Door jsme hledali roky, a když jsme konečně narazili na budovu odsvěceného kostela ve čtvrti SoBro, ihned jsme věděli, že bude skvělým fyzickým i spirituálním domovem pro naši značku i pro Bobovo umění,“ uvedl v oficiálním vyjádření firmy Heaven’s Door její ředitel Marc Bushala.

Dylan je jednou z mnoha amerických celebrit, které se v poslední době pustily do podnikání v lihovinách. Whiskey ovšem pouze nepropůjčil své jméno, ale podílel se i na zdokonalování její chuti. „Byl jsem na cestách desítky let a měl jsem možnost ochutnat ty nejlepší lihoviny, které svět whiskey může nabídnout. Toto je skvělá whiskey,“ citoval Dylana server tennesean.com.

Bob Dylan vystoupil v neděli a v pondělí v pražské Lucerně. Poslední ze série koncertů je naplánován na úterní večer.

ČTK