29. září 2018 13:14, aktualizováno  14:16 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

VIDEO: Známá youtuberka Týnuš Třešničková utrpěla popáleniny při kulinářském představení v Istanbulu

Týnuš Třešničková odpovídá ve svém videu na dotazy sledujících. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Týnuš Třešničková odpovídá ve svém videu na dotazy sledujících. | foto: YouTube - Týnuš TřešničkováReprofoto

ISTANBUL Popálením nejméně pěti lidí skončil program istanbulské restaurace Nusr-Et, kde se personál neúspěšně pokusil o ohňový efekt. Informoval o tom server Ahval.

Mezi zraněnými turisty je také Češka, Kristýna Třešňáková, na sociálních sítích známá jako Týnuš Třešničková, a její partner Viktor Hajíček, napsal server info.cz. Majitelem podniku je Nusret Gökçe zvaný Salt Bae, jehož kulinářské praktiky jsou známy uživatelům sociálních sítí.

27.září 2018 v 16:28, příspěvek archivován: 29.září 2018 v 13:08

Ve čtvrtek jeden z číšníků nalil před barovým stolem do ohně olej, avšak plameny se začaly rychle šířit a popálily několik lidí. Česká youtuberka musela být hospitalizována.

Podle informací ministerstva má muž popáleniny na 15 procentech těla, žena na 35 procentech. U obou se jedná o popáleniny druhého stupně, u ženy pak s hlubokým zásahem do struktury kůže. „Dle vyjádření lékařů budou oba čeští občané muset v nemocnici zůstat nejméně do 1. října, kdy bude stanoven další postup po dohodě se všemi zainteresovanými,“ uvedl Robert Řehák z tiskového odboru českého ministerstva zahraničních věcí.

Gökçe nedávno v témže podniku hostil venezuelského vůdce Nicholáse Madura s chotí a nově otevřel podnik v New Yorku, kde ale sklízí kritiku za nemravné ceny.

21.září 2018 v 17:52, příspěvek archivován: 29.září 2018 v 13:09

Podle britského webu MailOnline jsou zraněni čtyři turisté a české návštěvnici Třešňákové podle tohoto zdroje chytly šaty. Plameny byl zahlcen i její přítel, ale ten později řekl, že má sice několik popálenin, ale že jeho přítelkyně je na tom mnohem hůř.

Dalšími zraněnými jsou podle britského zdroje turisté z Řecka a Ukrajiny a lehká zranění utrpěli i dva pracovníci baru.

Incident vyšetřuje policie, která vyslechla dva zaměstnance, kteří se představení zúčastnili.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz