29. listopadu 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Děčín má hned několik vánočních stromů

Děčínské Masarykovo náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děčínské Masarykovo náměstí. | foto: Archiv radnice

Děčín Děčín již dvanáct let pořádá vánoční akci na největším, Masarykově náměstí. Rozsvěcení vánočního stromu začíná o prvním adventním víkendu, tedy 1. prosince v 11 hodinách a je spojené s tradičními stánky, kulturním programem, ledosocháním a festivalem vánočního jídla a pití. Na programu spolupracují zájmové organizace celého města. Program doplňují umělecké soubory od těch nejmenších dětí po dospěláky. K atmosféře Vánoc patří také charita, a tak i na naší akci probíhá sbírka pro spolek Andělé bez křídel. Vyvrcholením tohoto víkendu je pak rozsvícení vánočního stromu a hudební vystoupení hlavní hvězdy programu.

Vánoční atmosféru najdete ale i na dalších místech ve městě. Přehled o jednotlivých akcích si lidé mohou najít na našich webových stránkách, kam již od podzimu přidáváme akce různých pořadatelů, a tak prakticky denně je kam zajít na koncert nebo do výtvarné dílny. Velmi populární se staly vánoční prohlídky zámku a zámecký vánoční trh. Ostatně zámecké trhy navštěvují lidé již šestnáct let.

Za zmínku určitě stojí, že Děčín nemá jen jeden vánoční strom. Další umisťujeme například před hlavní nádraží nebo na Husovo náměstí, kde probíhají komornější, církevně založené oslavy adventu.

Nejen koncerty a svařené víno patří k oslavě Vánoc. Vánočně laděná děčínská ZOO, kreativní dílny v muzeu nebo čertovská nadílka v Aquaparku jsou akce milované a celoročně očekávané zejména dětmi.

Koordinace jednotlivých akcí, úklid po nich a zajištění bezpečnosti je již rutinní záležitostí. S pořadateli, Střediskem městských služeb, Technickými službami a městskou policií vše koordinuje odbor školství a kultury tak, aby vše proběhlo bez nejmenších zádrhelů.

JAROSLAV HROUDA, starosta Děčína, ANO

JAROSLAV HROUDA, starosta Děčína, ANO

Jaroslav Hrouda, starosta Děčína, ANO

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz