Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

MACHÁČEK: Kdo všechno má ještě účet na Twitteru

Názory

  13:35
Americký konzervativní časopis Daily Wire se zabývá tím, kdo všechno (například) má po vymazání Trumpova účtu na Twitteru a Facebooku (a desítek tisíc jeho následovníků) ještě na Twitteru účet.

Twitter (ilustrační foto) foto: Reuters

Tak například twitterový účet stále má Louis Farrakhan, nejznámější americký antisemita dnešní doby, který běžně označuje židy za termity. Farrakhan píše o „satanských židech“ a „synagogách satanů“ apod. Některé jeho tweety jsou označeny a vymazány, ale twitterový účet zůstává.

Twitterovým účtem též disponuje například ambasáda Čínské lidové republiky ve Washingtonu, která má 78 000 následovníků. Tento účet slouží k šíření čínské komunistické propagandy ve světě – včetně lží o čínském chování vůči Ujgurům a Hongkongu.

Twitterový účet má k dispozici newyorská Antifa, a to navzdory sloganům, které podporují násilnou rétoriku i pouliční taktiku. Antifa je anarchistická, marxistická a vcelku militantní organizace. Účet Antify také běžně šíří fotky lidí, s nimiž nesouhlasí nebo ideologicky bojuje, a označuje je jako nacisty a fašisty, takže se mohou stát předmětem útoků.

Nicolás Maduro, venezuelský diktátor, se také může stále radovat ze svého nedotčeného twitterového účtu.

Íránští duchovní mají twitterové účty apod.

V podstatě tohle všechno snad netřeba příliš komentovat. Je zkrátka zjevné, že cenzura na Twitteru se neřídí povzbuzováním k násilí či obavami z domácího terorismu, ale je prováděna výhradně za účelem vnitroamerického politického, ideologického a mocenského boje. Ve jménu jakobínského pokroku proti všem konzervativcům, konstitucionalistům a nakonec vůči všem svobodomyslným lidem, kteří se radují z toho, že mají lidé různé názory na různé věci a mohou si je bez zábran a s potěšením vyměňovat.

Až na to přijde čas, začnou technologické firmy, které se bojí rozdělení ze strany státu, plnit i zadání nové zahraniční politiky, ale zatím mají příliš práce s vymazáváním, blokováním, označováním, nahlašováním a udáváním – především doma v USA.

Nějací Ujgurové nebo situace ve Venezuele, to je technologickým oligarchům postupujícím ruku v ruce s nastupující garniturou úplně ukradené, pokud to tedy zatím vydělává peníze a dá se pořád ještě kšeftovat s osobními daty uživatelů.

Debata Jana Macháčka

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...

Mohlo by vás zajímat