10. srpna 2017 1:22 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Naši myslivci učí děti zachovat přírodní hodnoty

Díky myslivcům se děti učí poznávat a chránit přírodu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Díky myslivcům se děti učí poznávat a chránit přírodu | foto: ARCHIV RADNICE

DOBROSLAVICE (Moravskoslezský kraj) Naše spolupráce s Mysliveckým spolkem Děhylov pod vedením předsedy Romana Rajského je nadstandardní. Je to velice aktivní sdružení. Kromě mysliveckých povinností jako je lov zvěře, úklid uhynulých kusů, aplikace pachových ohradníků, aj., se spolek také každoročně podílí na úklidu odpadů na katastru obce Dobroslavice.

Společně s myslivci „bojujeme“ prostřednictvím myslivecké stráže proti neukázněným občanům, kteří do lesních prostor navážejí odpadky a suť. Novinkou v činnosti je vybudování mysliveckého políčka s cílem vylákat spárkatou zvěř z okolních lesů, zajistit pro ni krmení, krytinu, a zamezit tak škodám na obecním lesním porostu.

Pro veřejnost myslivci pořádají zvěřinové hody, kde si naši občané mohou pochutnat na kulinářských specialitách a užít si doprovodného zábavného programu. Škoda, že současná legislativa ztěžuje organizaci dalších spolkových akcí jako je např. myslivecký bál.

Velice si cením přínosu aktivit tohoto spolku hlavně při práci s dětmi. Myslivci připravují s místní ZŠ výchovný program. Je zaměřený na práci myslivců při ochraně přírody, chovu zvěře a udržování přírodní rovnováhy. Myslivci tímto předají informace a zkušenosti, jak mohou děti svým chováním v přispět k ochraně zvěře a zachování přírodních hodnot. A také se dozvědí, jaké hodnoty a zásady myslivci sdílejí.

Hana Bližňáková, starostka Dobroslavic, Dobro-vize

Hana Bližňáková, starostka Dobroslavic, Dobro-vize

HANA BLIŽŇÁKOVÁ, Dobroslavice, zvolena za Dobro-vizi

Najdete na Lidovky.cz