Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Starostové píší

Podařilo se nám nastartovat spolupráci s rybáři

Rybník Svět s rozlohou 200 hektarů leží na jihu Třeboně. foto: ARCHIV MAFRA

TŘEBOŇ (Jihočeský kraj) - Město Třeboň je vlastníkem 34 rybníků o rozloze zhruba 250 hektarů vodní plochy, tu ale v plné míře pronajímáme firmám Rybářství Třeboň a Rybářství Nové Hrady, kteří na rybnících hospodaří.
  1:47

Rybářství je současně tím, kdo vydává povolenky pro výlov ryb a samo také kontroluje případné pytlačení. Rybářství Třeboň některé rybníky podnajímá se souhlasem Města Českému rybářskému svazu. Jedná se o sdružení dobrovolníků, kde se sdružují osoby zapálené do rybaření, kteří se starají o podnajaté rybníky. Na těchto rybnících také povolují rybaření veřejnosti a sami kontrolují milovníky rybolovu. Český rybářský svaz v Třeboni má v současné době přibližně 500 členů, včetně dětí.

Ve své kompetenci má naše město opravy rybníků. V letošním roce jsme tak investovali necelých 400 000 korun do běžných oprav a pro další roky plánujeme opravy v podobné výši - všechny práce plánujeme právě ve spolupráci s firmou Rybářství Třeboň.

Rybářství Třeboň společně s Agenturou Třeboňsko připravují každý rok v létě rybářské slavnosti pro veřejnost. Město Třeboň při té příležitosti pořádá trhy na Masarykově náměstí, na které přichází místní obyvatelé, ale i turisté. Spolupráci s firmou Rybářství Třeboň chceme dál zachovat a rozšiřovat.

JANA GRAMMETBAUEROVÁ, místostarostka Třeboně, ODS

Autor: