8. srpna 2019 1:47 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Podařilo se nám nastartovat spolupráci s rybáři

Rybník Svět s rozlohou 200 hektarů leží na jihu Třeboně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rybník Svět s rozlohou 200 hektarů leží na jihu Třeboně. | foto: ARCHIV MAFRA

TŘEBOŇ (Jihočeský kraj) Město Třeboň je vlastníkem 34 rybníků o rozloze zhruba 250 hektarů vodní plochy, tu ale v plné míře pronajímáme firmám Rybářství Třeboň a Rybářství Nové Hrady, kteří na rybnících hospodaří.

Rybářství je současně tím, kdo vydává povolenky pro výlov ryb a samo také kontroluje případné pytlačení. Rybářství Třeboň některé rybníky podnajímá se souhlasem Města Českému rybářskému svazu. Jedná se o sdružení dobrovolníků, kde se sdružují osoby zapálené do rybaření, kteří se starají o podnajaté rybníky. Na těchto rybnících také povolují rybaření veřejnosti a sami kontrolují milovníky rybolovu. Český rybářský svaz v Třeboni má v současné době přibližně 500 členů, včetně dětí.

Ve své kompetenci má naše město opravy rybníků. V letošním roce jsme tak investovali necelých 400 000 korun do běžných oprav a pro další roky plánujeme opravy v podobné výši - všechny práce plánujeme právě ve spolupráci s firmou Rybářství Třeboň.

Rybářství Třeboň společně s Agenturou Třeboňsko připravují každý rok v létě rybářské slavnosti pro veřejnost. Město Třeboň při té příležitosti pořádá trhy na Masarykově náměstí, na které přichází místní obyvatelé, ale i turisté. Spolupráci s firmou Rybářství Třeboň chceme dál zachovat a rozšiřovat.

JANA GRAMMETBAUEROVÁ, místostarostka Třeboně, ODS

JANA GRAMMETBAUEROVÁ, místostarostka Třeboně, ODS

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!