9. ledna 2014 20:21 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Nechci končit, 18 let je kus života, říká odvolaný moderátor Sazky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 12Diskuse
Oldřich Burda (fotka z roku 2000) po 18 letech končí v losování Sazky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oldřich Burda (fotka z roku 2000) po 18 letech končí v losování Sazky | foto: ČTK

PRAHA Společnost Sazka ve čtvrtek představila novou podobu losování Sportky, Šťastných 10 a Euromilionů. Velké plazmové obrazovky, úplně nové studio, interaktivita. Největší změnou je však odchod Vladimíra Vlacha a Oldřicha Burdy - dvou moderátorů, s nimiž bylo losování spojeno 18 let.

Sazka radikální změnu zdůvodnila tím, že chce losování přizpůsobit moderním trendům a "začít hrát ligu mistrů mezi loteriemi". Co odchod z losování znamená pro Oldřicha Burdu, jenž v Sazce působil od roku 1995?

Lidovky.cz: Byl vám oznámen důvod odvolání z losování Sazky?
Důvod, nebo aspoň to, jak jsme ho s kolegou Vladimírem Vlachem pochopili, je takový, že chtějí změnit tváře losování po 18 letech, co jsme to dělali my dva. Je to standardní řešení standardní firmy, která se rozhodla, že chce něco změnit. Nás se samozřejmě nikdo neptal, jestli chceme zůstat, protože kdyby se zeptal, řekli bychom ano.

LIdovky.cz: Jaké máte další plány? Tiskový mluvčí Sazky prozradil, že úplně neodcházíte.
Ano, mně bylo nabídnuto, abych zůstal jako náhradník za nové moderátory, takže uvidím. Jinak dělám v Českém rozhlase Regina odpolední frekvenci, jsem aktivní diskžokej a moderátor, dělám plesy, karaoke, diskotéky a videodiskotéky. Takže pojedu tímhle směrem a uvidím, zda bude potřeba náhradník, či nikoliv. Jiskerka naděje tam je.

Vladimír Vlach a Šťastných deset

Lidovky.cz: Jak dlouho vlastně zabralo natáčení losování v Sazce?
Klapka bývala v šest hodin večer, protože v šest se uzavřely terminály. Hotovo bylo někdy ve třičtvrtě na sedm, ale člověk tam samozřejmě musel být o hodinu dřív, protože probíhalo líčení a další přípravy.

Lidovky.cz: Jak se s odchodem vyrovnává Vladimír Vlach? Jestli se nemýlím, ten odchází definitivně.
Ten odchází úplně, ale měli byste se zeptat spíš jeho (vyjádření Vladimíra Vlacha se serveru Lidovky.cz nepodařilo získat, pozn. red.). Je to 18 let, to je pořádnej kus života, takže člověka to pořádně zamrzí. Vladimír se bude věnovat moderování na Rádiu Beat, dělá ještě v reklamní agentuře a má mnoho jiných zájmů včetně kapely Nikdy nevytažená čísla, takže se určitě nudit nebude.

  • 12Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!