Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Avengers dál zůstávají v čele víkendové návštěvnosti kin

Kultura

  16:43
PRAHA - Americký akční film Avengers: Infinity War, který natočili bratři Anthony a Joe Russoové podle komiksů o Avengers, zůstal v čele návštěvnosti tuzemských kin. Během druhého víkendového promítání si film připsal dalších 81 000 diváků, dohromady snímek za dva týdny vidělo téměř 413 000 lidí. Vyplývá to z údajů, které na svém webu zveřejnila Unie filmových distributorů.

Film Avengers: Infinity War představuje dosavadní vyvrcholení produkce Marvel Cinematic Universe, která od roku 2008 vydala včetně zmíněného snímku 19 filmů. foto: Falcon

Sequel filmů Avengers z roku 2012 a Avengers: Age of Ultron z roku 2015 vede tabulku návštěvnosti s velkým náskokem. Americkému dramatu Tiché místo na druhé místo stačilo 19 500 diváků. 

Na třetí místo z druhého klesla česká komedie Tomáše Svobody Dvě nevěsty a jedna svatba, která přilákala přes 10 000 víkendových diváků. O jednu příčku, ze třetí na čtvrtou, sestoupilo pokračování německé komedie Fakjů pane učiteli 3. Film režiséra Bory Dagtekina za měsíc celkem přilákal více než 116 000 lidí. Mezi pět nejnavštěvovanějších filmů se vrátil americký animovaný Králíček Petr, který za sedm týdnů přilákal do kin 153 000 lidí. 

RECENZE: Avengers: Infinity War. Špičkový sériový výrobek plný superhrdinů

Z českých snímků v první dvacítce skončil na šestém místě Hastrman režiséra Ondřeje Havelky, který za tři týdny utržil 4,12 milionu korun. Na desátém místě zůstává přírodovědný dokument Planeta Česko režiséra Mariána Poláka, osmnáctá je komedie režiséra Jiřího Vejdělka Tátova volha a dvacítku uzavírají Kluci z hor režiséra Tomáše Magnuska s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích. 

Ve čtvrtek do českých kin dorazí americký animovaný film Psí ostrov, francouzské životopisné drama Gauguin, americké romantické drama Půlnoční láska, německá komedie Jak napálit banku, koprodukční dokument Human Flow a francouzská komedie Taxi 5.

Autor: