Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jděte volit, vyzve mladé Lucie, Forman nebo Pražský výběr

Kultura

  11:20
PRAHA - Skupinu Lucie, která iniciovala koncert 21. října na Staroměstském náměstí v Praze upozorňující na rostoucí vliv komunistů na tuzemskou politiku, podpoří svým vystoupením Pražský výběr, rapper PSH a další umělci. Shromáždění pozdraví i Miloš Forman a Marta Kubišová. Akce s názvem Nikagda nězabuděm se uskuteční od 17:00 do 22:00. Informují o tom stránky www.cechy.ru.

David Koller vystoupil na hudebním Open Air Festivalu v Trutnově. foto: ČTK

Iniciativa nazvaná podle části textu písně Karla Kryla Tak vás tu máme chce přimět lidi, aby se zúčastnili nadcházejících voleb. "Neříkáme koho volit, víme ale koho nevolit," píší na webu organizátoři akce.

"S komunisty se nemluví"

"Nevidíme budoucnost v oživování komunistické zombie, ani v pohybu naší země směrem do Kremlu. Vidíme ji v samostatně myslících svobodných lidech," uvedl bubeník a zpěvák skupiny Lucie David Koller organizátor koncertu a celé kampaně. Třiapadesátiletý hudebník byl již jednou z vůdčích osobností iniciativy S komunisty se nemluví.

Kampaň Nikagda nězabuděm vycházející z Krylovy písně reagující na vojenskou okupaci Československa v srpnu 1968 upozorňuje, že dva týdny před volbami do Poslanecké sněmovny, po 45 letech od této okupace, je komunistická strana třetí nejsilnější stranou v zemi.

ČTĚTE TAKÉ:

Další bývalí komunisté jsou v čele kandidátek ČSSD nebo SPOZ. "Tady v téhle zemi se vždy každý diví až ex post, až když nějaká tragédie nastane. A pak nadává. Proto reagujeme předem, snažíme se lidi oslovit a apelovat" doplnil Petr Marek, mluvčí hnutí Bez komunistů.cz, které je spoluorganizátorem kampaně.

Součástí kampaně Nikagda nězabuděm je dále mimo jiné putovní šňůra happeningů Leporelo obludnosti komunismu, nově nazpívaná Krylova píseň Tak vás tu máme v podání Davida Kollera a dalších zpěváků i web www.cechy.ru, na kterém budou zveřejněny vzkazy známých osobností, studentů a dalších lidí. "Komunismus je totéž, co fašismus. Bohužel jsem zažila obojí a nikomu bych to nepřála," vzkazuje například zpěvačka Eva Pillarová.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat