Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kapela Lucie chystá do karlínského divadla muzikál

Kultura

  18:00
PRAHA - V Hudebním divadle Karlín v Praze začalo první kolo konkurzů na role v muzikálu s názvem Lucie, větší než malé množství lásky.

David Koller, lídr skupiny Lucie foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Kromě členů slavné skupiny, která se po několikaleté přestávce dala loni v prosinci znovu dohromady, posuzovalo výkony i vedení karlínské scény včetně režiséra Petra Novotného. Premiéra muzikálu, do jehož konkurzu se přihlásily více než čtyři stovky zájemců, bude letos na podzim. Sami členové skupiny v něm vystupovat nebudou.

"Vloni jsme se domluvili s kapelou, že něco zase začneme dělat. Kromě turné v roce 2014, nových písní a pár letošních vystoupení je mezi nimi i tento projekt. Z několika scénářů jsme nakonec zvolili ten od zakládajícího člena kapely Sto zvířat, textaře a saxofonisty Tomáše Belka," řekl lídr skupiny David Koller. Belko napsal i dva texty na poslední dvě desky Lucie.

Termín je podle Kollera téměř šibeniční; když se ale uvolnil prostor v Karlíně, využili toho. "Na jevišti zazní naše hity a bude se tam i mluvit. My jsme do toho dali naše písně a dohlédneme na to, aby to probíhalo v duchu, který máme rádi. Sami se však v něm neobjevíme," dodal Koller.

Příběh nového muzikálu nechtějí odtajnit

O příběhu zatím nechtěl mluvit, ale leccos napovídají požadavky konkurzu na jednotlivé role. Inscenátoři hledají pro roli grafičky krásnou, tajemnou, drzou a ostrou dívku a pro roli televizní zprávařky dívku krásnou a ambiciózní. Technik má být "sympatický, pohledný mladík", jeho kolega má neustále myslet na sex. Píseň Medvídek má zpívat starší šéf tiskárny, jinak bohatý zamindrákovaný idiot, chlípník a žvanil, zatímco policejní vyjednavač Boris, drsný, chytrý a cynický chlapík, zpívat nebude.

Mezi uchazeči o role byli dnes před polednem například Václav Noid Bárta, Kamila Nývltová, Zbyněk Fric, Tomáš Trapl a také Pavel Nový z pražské Ypsilonky. "Je mi trochu, jako bych bral práci jiným," řekl při příchodu. Dodal, že svou postavu by chtěl ztvárnit jako někdejšího normalizačního dramatika a scenáristu Vojtěcha Trapla, kterého označil za "Michelangela socialistické kultury".

ČTĚTE TAKÉ:

"I proto bych ho chtěl zvěčnit jako odstrašující příklad toho, že když někdo vypadá sympaticky, ještě sympaťákem nemusí být," podotkl Nový a přiznal, že má trému. Na ujištění výběrové komise, že to tak nevypadá, vysvětlil, že s tím umí zacházet. "Jsou to léta praxe," řekl. Dodal, že text Medvídka bude číst, protože se rozhodl příliš rychle.

Poprocková skupina Lucie, jedna z nejúspěšnějších českých kapel posledních desetiletí, vyhlásila tvůrčí pauzu v roce 2004. Až loni v prosinci odehrála opět koncert na večírku skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera. Její členové chystají charitativní projekty, na jaře chtějí podpořit nadaci Tereza Maxová dětem a v létě budou patrony Oranžového kola Nadace ČEZ v rámci karlovarského festivalu.

Autoři: ,