Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Drama o dospělém Harrym Potterovi vyjde jako kniha. Na den čarodějových narozenin

Kultura

  11:20
LONDÝN/PRAHA - Harry Potter se po devíti letech opět vrátí. Tištěná verze plánované divadelní hry londýnského Palace Theatre vyjde na den Potterových narozenin, tedy 31. července. Osmý příběh nejznámějšího čaroděje na světě ponese jméno Harry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prokleté dítě).

Harry Potter a Princ dvojí krve. Tři hlavní hrdinové v podání Daniela Radcliffa, Emmy Watsonové a Ruperta Grinta. foto: Reprofoto

„J. K. Rowlingová spolu se svým týmem obdržela obrovské množství žádostí od svých fanoušků, kteří nemohou být v Londýně, aby hru viděli, a kteří by si ji tak rádi alespoň přečetli. Jsme velmi potěšeni, že jsme schopni jim toto umožnit,” řekl David Shelley, výkonný ředitel nakladatelství Little, Brown Book Group pro agenturu Reuters, které bude knihu v Británii vydávat. Kromě Rowlingové se na příběhu podíleli také Jack Thorne a John Tiffany.

Příběh se odehrává devatenáct let po skončení bitvy o Bradavice. Z Harryho se stal přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel a otec tří dětí, které se potýkají s minulostí, jež „odmítá zůstat tam, kam patří.” Jak Harry, tak i jeho nejmladší syn Albus Severus se dozví nepříjemnou pravdu: „temnota někdy přichází z nečekaných míst,” uvedlo nakladatelství Scholastic, které bude mít na starosti severoamerický trh.

Celosvětově jako e-kniha

Jako klasická knížka vyjde nový díl v USA, Kanadě a Británii, celosvětově bude k dostání jako e-kniha. Příběh by měl podle informací dostat podobu dramatu, nikoli románu, jak byli fanoušci dosud zvyklí. Hra bude publikována 31. července, na den „36. narozenin“ Harryho Pottera a den po uvedení v londýnském divadle.

V letošním roce se mohou fanoušci těšit také na uvedení snímku Fantastická zvířata a kde je najít v hlavní roli s Eddiem Redmaynem. Stejnojmenná kniha je fiktivní učebnicí zmiňovanou v sáze J. K. Rowlingové. Příběh bude zasazen přibližně sedmdesát let před děj knih o Harry Potterovi.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2. Harry se utkává s Voldemortem tváří v...
Harry Potter VI

Po celém světě se dosud prodalo na 450 milionů kopií knih o Harrym Potterovi, přeloženy byly do 78 jazyků. V poslední době na sebe opět strhl pozornost první díl, ten totiž na podzim minulého roku vyšel ve speciální ilustrované edici.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA ZÁKAZNICKÉ KVALITY

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Mohlo by vás zajímat