Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cirkus v plynojemu. La Putyka zariskuje ve vítkovickém Gongu

Kultura

  16:30
OSTRAVA - Přehlídka všech představení souboru nového cirkusu Cirk La Putyka začíná v ostravských Dolních Vítkovicích v sobotu 30. března. Do 9. dubna tam soubor uvede představení La Putyka, Up'End'Down, Slapstick Sonata a Risk.

Rostislav Novák, principál Cirku La Putyka foto: MAFRA - Dan Materna

Na návštěvníky sálu Gong v bývalém plynojemu čeká strhující podívaná plná napětí i humoru na pomezí cirkusu a divadla, akrobacie na šálách, lanech, trampolíně nebo na teeterboardu, klauniády, tanec i živá hudba.

La Putyka kombinuje umění a bez nadsázky vrcholné sportovní výkony. Nabízí spojení vzdušné akrobacie, tance, bojových umění a živé hudby, nechybí ani humor. Například diváci představení Risk, které mělo letos v lednu premiéru, se mohou vedle jiných riskantních čísel těšit na třeba i na šálek kávy podávaný v šestimetrové výši.

Z představení Cirku La Putyka

Z představení Cirku La Putyka

„Kromě festivalu Spectaculo Interesse a letních Colours jsme zatím v Ostravě nehráli. Máme radost, že poprvé samostatně to bude se všemi našimi představeními a navíc v tomto úžasném industriálním prostředí, kam se nový cirkus skvěle hodí,“ říká k hostování vë vítkovickém Gongu principál souboru Rosťa Novák.

Proč si to také nezkusit?

Kromě představení povedou v Gongu členové souboru také workshopy jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé, a to v oborech silová akrobacie, závěsná akrobacie, žonglování, skoky na trampolíně či moderní tanec. 

V prostoru bývalého plynojemu proběhne také výstava obrazů Lukáše Musila, který se podílel na představení Risk jako výtvarný spolupracovník. Gong bude také hostit výstavu fotografií Tomáše Třeštíka, který nafotil účinkující soubor, snímky budou vydraženy na charitativní účely.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...