Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cirkopolis Fest ukáže žonglování s lidským tělem

Kultura

  12:45
Nový cirkus spojený s beatboxem, současným tancem či neuvěřitelné žonglování s lanem, to vše představí první ročník festivalu zaměřeného na nový cirkus. Akce nazvaná Cirkopolis Fest představí od 6. do 16. dubna v Paláci Akropolis soubory z Francie, Belgie nebo Španělska.

Subliminati Corporation foto: Subliminati Corporation

"Pražským divákům představíme projekty, ve kterých se klasické disciplíny nového cirkusu objevují s prvky současného tance, fyzického divadla či nejnovějších hudebních impulsů," říká Šárka Maršíková z Centra pro nový cirkus Cirqueon.

Festival zahájí 6. dubna v Paláci Akropolis představení Cru francouzsko-katalánské dvojice Fet a Mà. V něm se prolínají fyzické divadlo, tanec a úchvatná akrobacie - na holém pódiu bez rekvizit, scény nebo umělých efektů. K dalším lákadlům bude patřit soubor Subliminati Corporation, který divoce spojuje beatbox, žonglování, akrobacii i tanec, a jeden z nejinovativnějších žonglérů současné Evropy Alexis Rouvre provádějící neuvěřitelné kousky s lanem.

V představení dvojice Fet a Ma se prolínají fyzické divadlo, tanec a úchvatná akrobacie

Představení na míru

Festival uzavře 16. dubna opět v Paláci Akropolis večer nazvaný Cirkopolis vol 2, který je vyvrcholením týdenního zkoušení akrobatů, herců a performerů z několika evropských zemí. Pod vedením režiséra Florenta Bergala vznikne v průběhu festivalu jednorázové celovečerní představení, které uvidí diváci právě na závěr celé přehlídky. "Florent Bergal svým osobitým přístupem ovlivňuje současný vývoj nového cirkusu v Evropě," doplňuje Šárka Maršíková.

Program obohatí novocirkusový komponovaný večer kině Aero nazvaný CirkoAero s představením Antiwords Spitfire Company, cirkusové jednohubky z Cirqueonu, projekce filmu Silnice od Federica Felliniho a noc novocirkusových trailerů.

Jaké neuvěřitelné věci se dají dělat s obyčejným lanem a míčky ukáže žonglér Alexis Rouvre

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...