Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diváci rozhodli. Cenu TýTý znovu převzal Karel Gott i Václav Moravec

Kultura

  21:45
PRAHA - V pražském Divadle na Vinohradech byli dnes vyhlášeni držitelé televizních cen popularity TýTý. Anketa se uskutečnila už podevatenácté. Po sedmi letech slavnostní předávání cen vysílala veřejnoprávní televize.

Cenu TýTý získal i Václav Moravec foto: ČTK

Během večera, který moderoval Karel Šíp, převzali tradiční zakřivená zrcadélka z dílny výtvarníka Kurta Gebauera moderátoři, baviči, herci a zpěváci v devíti kategoriích. Diváci vybírali také nejoblíbenější pořad nebo seriál.

Sám Karel Šíp v průběhu večera získal dvě zrcadla - v kategorii Pořad roku za Všechnopárty, kterou moderuje i v kategorii Zábavy za stejný televizní projekt.

Letos poprvé se ankety TýTý zúčastnila televize Barrandov, ale do finále se její projekty a osobnosti nedostaly.

Do televizní Dvorany slávy byl letos uveden český filmový archivář, historik, publicista a moderátor a pracovník Národního filmového archivu Karel Čáslavský. Cenu mu předala herečka Jiřina Jirásková, které se cti dostalo loni.

Nejoblíbenější osobností televizního zpravodajství se stal znovu moderátor hlavního zpravodajství na TV Nova Karel Voříšek. Cenu obhájili také Karel Gott, který je stále nejpopulárnějším zpěvákem a Václav Moravec v kategorii Publicistiky.

Divácky nejoblíbenějším seriálem se stalo Vyprávěj z produkce České televize. Česká televize tak získala za svou produkci stejný počet zrcadélek jako soukromá TV Nova, která má trvale vyšší sledovanost.

Za překvapení letošního ročníku ankety se dá považovat vítězství zpěvačky Lucie Vondráčkové, která předstihla výraznější Ewu Farnou nebo stálici českého hudebního nebe Lucii Bílou.

V průběhu večera diváci hlasovali také o vítězi kategorie Objev roku, kterým se nakonec stal vítěz Československé superstar Martin Chodúr.

Ceny předávaly významné osobnosti televizního prostředí - kromě ředitelů třech největšich českých televizních stanic například také herečky Jiřina Bohdalová nebo Alice Bendová. V klasickém schématu slavnostního televizního večera nechyběla hudební vystoupení. Titulní písně k oblíbeným seriálům zahráli Meky Žbirka nebo kapela Support lesbiens, všichni ale na playback.

Druhé finálové kolo skončilo o půlnoci na sobotu. Zájemci mohli hlasovat pomocí kuponů v časopisech, zpráv SMS a poprvé také prostřednictvím internetu.

Ceny TýTý

Zpěvák: Karel Gott
Zpěvačka: Lucie Vondráčková
Herec: Rudolf Hrušínský
Herečka: Hana Maciuchová
Osobnost zpravodajství: Karel Voříšek
Osobnost publicistiky: Václav Moravec
Osobnost zábavy: Karel Šíp
Seriál: Vyprávěj
Pořad: Všechnopárty
Objev roku: Martin Chodúr

Absolutní vítěz ankety: Karel Gott

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat