Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Divadlo na Vinohradech pod pavučinami. V nové ukázce se Spider-Man prožene i Prahou

Kultura

  14:30
PRAHA - Snímek Spider-Man: Daleko od domova bude sledovat svého titulárního hrdinu (Tom Holland) na cestě po Evropě. Svou návštěvou poctí i Prahu. Natáčení zde probíhalo v polovině září. V nové ukázce jsou vidět Divadlo na Vinohradech, Karlův most nebo Pražský hrad. Snímek zamíří do českých kin 4. července letošního roku.

Peter Parket (Tom Holland) se podívá i do Benátek. Snímek Spider-Man: Daleko od domova (2019). Režie: Jon Watts. foto: SONY PICTURES

Takovéhle prázdniny si Peter Parker, jinak také maskovaný superhrdina Spider-Man, určitě nepředstavoval. Školní výlet po Evropě mu naruší Nick Fury (Samuel L. Jackson), který potřebuje naléhavě pomoct s v boji se zlem. Jak do toho zapadá tajemný Mysterio (Jake Gyllenhaal)? A kdo v evropských metropolích vyvolává chaos tím, že je nechává ničit přírodními elementály?

V čase 0:32 je na záběrech vidět noční exteriér divadla hned vedle náměstí Míru. Do jeho interiérů je pak následně zasazena scéna, ve které Peter Parker poměrně neobratně flirtuje se svou láskou Michelle Jonesovou (Zendaya).

Filmaři ale obsadili například i Karlův most, rychlý prostřih je na videu vidět v čase 0:40.  „Natáčeli jsme scénu letního festivalu plného lidí. Všichni tancovali, bavili se, nosili papírové lampióny a někteří měli tradiční české kroje. Hlavní objekt celého natáčení byl černý autobus s neprůhlednými okny a italskou poznávací značkou,“ popisoval tehdy průběh průběh natáčení na marvelovském fóru člen komparzu s přezdívkou Marklar12. Nakonec je v rychlém prostřihu v čase 1:10 vidět také Nick Fury a za ním Pražský hrad jako pozadí.

Snímek Spider-Man: Homecoming (2017).
Spider-man Peter Parker (Tom Holland). Snímek Avengers: Infinity War (2018)....

Filmová produkce se nakonec přesunula do Liberce na hlavní náměstí. Zde pro potřeby natáčení vyrostl lunapark na kterém se má odehrát velká akční scéna. V nové ukázce ale toto místo vidět není.

Za novým Spider-Manem stojí režisér Jon Watts (první díl nazvaný Spider-man: Homecoming, Cop Car). Autory scénáře jsou Chris McKenna a Erik Sommers (oba Spider-Man: Homecoming, Jumanji: Vítejte v džungli!).

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...