Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Herec Tom Sizemore osahával jedenáctiletou herečku. Rodiče nejednali, aby dívce nezničili kariéru

Kultura

  14:00
LOS ANGELES - Herec Tom Sizemore měl sexuálně obtěžovat v roce 2003 při natáčení snímku Piggy Banks jedenáctileté děvče přímo před zraky ostatních herců. Producent ho musel nechat odstranit z natáčení. Dlouho promlčovaný příběh zveřejnil web The Hollywood Reporter. Tom Sizemore má také historii nevybíravého chování vůči svým partnerkám.

Herec Tom Sizemore (vepředu) ve snímku Společnost hrdinů (2013). foto: Destination Films

Incident se stal, když štáb fotil Sizemora a jeho filmovou rodinu pro účely následného použití fotky ve filmu. Herečka, která hrála jeho dceru, se mu měla posadit do klína. Herečka Robyn Adamsonová, dívčina filmová matka, vzpomíná, že se děvčátko z ničeho nic vyděsilo a oči se mu rozšířily natolik, že si Adamsová myslela, že se musí každou chvíli pozvracet. Dítě fotografování nakonec zvládlo do konce, ale mělo problémy poslouchat příkazy fotografa.

Další den se holčička svěřila své skutečné matce s tím, že ji Sizemore při focení sahal na genitálie a strkal prsty dovnitř. Matka zavolala Cathrin McGregorové, která v tu dobu pracovala jako vedoucí castingu pro film Piggy Banks. Ta vyplnila stížnost na americké Sdružení filmových a televizních herců (SAG) a začala bojovat za úplné odstranění Sizemorea z filmu.

Roi Maufas, asistent natáčení, vzpomíná, že se historka rychle rozšířila mezi herci a celým štábem. Sizemore už tak neměl dobrou pověst - často přicházel na natáčení pod vlivem alkoholu či omamných látek.

Producent James R. Rosenthal se zasadil o to, aby byl problémový herec z natáčení okamžitě odstraněn. Zároveň pobízel rodiče děvčete k tomu, aby na na něj podali trestní oznámení. Ti to odmítli. „Je pravděpodobné, že to bylo proto, aby dívce nezničili filmovou kariéru,“ připouští McGregorová. Sizemore jakákoliv nařčení popřel.

I přes fakt, že Sizemore musel odejít, tak si ho filmaři přizvali na přetáčení některých scén. I když k němu celý filmový štáb choval silné antipatie, snímek bylo potřeba dokončit, protože už byl zaplacený. 

‚V bytě mi Weinstein vytáhl sukni, sundal si kalhoty a znásilnil mě,‘ říká herečka. Policie chystá zatykač

Ve světle sexuálních afér, které hýbou Hollywoodem, vylíčila Cathrin McGregorová dlouho promlčovaný příběh magazínu The Hollywood Reporter. Dětská herečka, dnes dospělá žena, si přála zůstat v anonymitě. Prý teď ale zvažuje právní kroky nejen proti Sizemorovi, ale i proti svým rodičům.

Osaháváním ale rok 2003 pro Toma Sizemorea neskončil. Za zbití Heidi Fleissové, jeho tehdejší přítelkyně, ho tehdy zatkla policie. V roce 2014 vznikla nahrávka, kde Sizemore ostře nadává své expřítelkyni a herečce Elizabeth Hurleyovoé proto, že měla mít v roce 1998 intimní poměr s prezidentem Billem Clintonem. V roce 2016 ho znovu zatkla policie, tentokrát za domácí násilí.

Tom Sizemore se proslavil v devadesátých letech, kdy dostával vedlejší role „drsných hochů“. Zahrál si ve snímcích Zachraňte vojína Ryana, Černý jestřáb sestřelen nebo Pearl Harbor. V roce 2000 byl dokonce nominován na Zlatý glóbus za vedlejší roli v televizním filmu Ochrana svědků.

Mohlo by vás zajímat