Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jimiho Hendrixe prý zavraždil jeho vlastní manažer

Kultura

  15:20
LONDÝN - Jimiho Hendrixe zavraždil jeho manažer, protože se bál, že legendární rockový kytarista a zpěvák přejde k někomu jinému. V knize, jež vyjde v červnu, to napsal James Wright, který jezdil s Hendrixem a stěhoval mu aparaturu.

Jimi Hendrix foto: Millenia Fine Art CollectionReprofoto

Hendrix zemřel v říjnu 1970, když mu bylo 27 let. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy přesně objasněné. Byl nalezen v londýnském hotelu Samarkand v pokoji Moniky Dannemanové, kterou znal pár dní. Nedochovaly se záznamy, kdo zavolal sanitku, ale podle oficiální zprávy zemřel bez cizího zavinění na otravu barbituráty a zadušení vlastními zvratky.

Podle Wrighta se mu ale Hendrixův manažer Michael Jeffrey o rok později v opilosti přiznal, že Hendrixe usmrtil on. Jeffrey se prý bál, že od něj chce Hendrix odejít. Podle britských médií Wright v knize píše: "Stále slyším, co mi tehdy (Jeffrey) říkal...šli jsme do hotelového pokoje k Monice, vzali jsme nějaké prášky a nacpali mu je do úst...pak jsme do něj nalili několik lahví červeného vína."

"Musel jsem to udělat. Jimi měl pro mě mnohem větší cenu mrtvý než živý. Ten parchant ode mě chtěl odejít. Kdybych ho ztratil, tak ztratím všechno," prohlásil prý kytaristův manažer. Podle Wrighta také Jeffrey získal dva miliony dolarů za Hendrixovu životní pojistku, která byla napsána na něj.

List The Independent připomíná výpověď chirurga Johna Bannistera, který byl přesvědčen, že Hendrix se utopil červeným vínem, i když měl v krvi jen minimum alkoholu. "Živě si vzpomínám na velké množství červeného vína, které mu vytékalo z plic a žaludku. Podle mého názoru nebylo pochyb o tom, že se Jimi Hendrix utopil - jestli ne doma, tak cestou do  nemocnice," napsal Bannister v roce 1992.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat