Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Joker proti mlékařům. Nic o tom neví, kritizuje herce Phoenixe mlékařská federace

Joaquin Phoenix přebírá Oscara za roli ve filmu Joker. foto: ČTK/REUTERS

Když herec Joaquin Phoenix přebíral Oscara, při děkovné řeči se zaměřil na ekologické problémy naší planety. Neopomněl zmínit mlékařský průmysl, který „krade“ krávám jejich telata a zdroje. Americká Národní federace producentů mléka (NMPF) se proti Phoenixovu tvrzení silně ohradila.
  14:00

„Cítíme se dostatečně privilegovaní, abychom uměle oplodnili krávu a když porodí, tele jí vezmeme, i když jsme bezpečně schopni poznat že útrpné výkřiky. Pak vezmeme její mléko určené pro tele, abychom si ho nalili do kávy nebo do snídaňových křupek. Myslím, že se v tomhle nezměníme, protože máme pocit, že bychom měli něco obětovat, vzdát se toho,“ prohlásil Phoenix ve své děkovné řeči na oscarovém galavečeru.

Tanec na schodech. Snímek Joker (2019). Režie: Todd Philips.
Joaquin Phoenix přebírá Oscara za roli ve filmu Joker.

Nepřestaň se usmívat. Komiksový hit Joker s Joaquinem Phoenixem se nejspíš dočká pokračování

„Kdyby si nastudoval, jak moc se farmáři zaobírají zdravím svých krav a nakolik mléčné produkty přispívají ke zdravému jídelníčku a životosprávě (hlavně u dětí), nejspíš by se na přínos mléčného průmyslu na globální zdraví a lidské životy díval úplně jinak,“ prohlásil pro stanici Fox News mluvčí federace Alan Bjerga. Podle něj nebude mít hercova řeč na prodeje mléka žádný vliv.  Zároveň ale přiznal, že prodeje klasického mléka rapidně klesají ve prospěch jeho rostlinných alternativ. 

Joaquin Phoenix je vegan. Když si byl v Londýně za Jokera přebírat cenu BAFTA, sám se postavil do čela jedné z demonstrací za práva zvířat. 

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...